"Gdyby każdy mecz Ekstraklasy wyglądał jak starcie Miedzi z Legią, poziom szedłby w górę"

Piłka nożna
"Gdyby każdy mecz Ekstraklasy wyglądał jak starcie Miedzi z Legią, poziom szedłby w górę"
fot. Cyfrasport
Legia awansowała do półfinału Totolotek Pucharu Polski.

Komentator Polsatu Sport Cezary Kowalski skomentował ćwierćfinał Totolotek Pucharu Polski Miedź Legnica - Legia Warszawa w Poranku z Polsatem Sport. Był to pierwszy mecz piłkarski w Polsce po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. - Przeczytałem na Twitterze wpis pewnego użytkownika, który twierdzi, że gdyby każdy mecz Ekstraklasy wyglądał, jak starcie Miedzi z Legią to byłoby świetnie. Można wtedy byłoby uznać, że nasza ligowa piłka idzie w górę - stwierdził Kowalski.

Legia awansowała do półfinału Totolotek Pucharu Polski. Stołeczna ekipa pokonała na wyjeździe w ćwierćfinale rozgrywek Miedź 2:1. Postawę zawodników obu drużyn chwalił nasz komentator.

 

- Piłkarze podczas meczu Miedź – Legia stanęli na wysokości zadania. Grali szybko, choć wszyscy zastanawialiśmy się, co to będzie po tak długiej przerwie. Trwała ona przecież aż 75 dni. Okazało się, że można grać dobrze w piłkę nawet bez udziału publiczności. Legia była w tak dobrej dyspozycji, jak jeszcze zanim nadeszła przymusowa przerwa. Należy się też pochwała Miedzi, która na tle lidera Ekstraklasy momentami prezentowała się naprawdę dobrze – zaznaczył Kowalski.

 

Totolotek Puchar Polski: Trzy gole i "czerwień" w Legnicy. Legia awansowała po nerwach w końcówce 

 

Stały ekspert zasiadający w Cafe Futbol z wielką ochotę obejrzał starcie lidera Ekstraklasy z przedstawicielem Fortuna 1 Ligi.

 

- Emocje trwały do ostatniej chwili. Obie ekipy oddały 27 strzałów, w końcówce czerwona kartka, także dramaturgia do samego końca. Naprawdę dobrze się to oglądało. Każdy kibic był spragniony futbolu i tego względnego powrotu do normalności. Piłkarze też byli spragnieni futbolu i doskonale zdawali sobie sprawę, jaka jest ranga tego spotkania - chwalił Kowalski.

 

Jak się okazało nie tylko komentator Polsatu Sport był pod wrażeniem widowiska, które stworzyli piłkarze na Dolnym Śląsku.

 

- Przeczytałem na Twitterze wpis pewnego z użytkownika, który twierdzi, że gdyby każdy mecz Ekstraklasy wyglądał, jak starcie Miedzi z Legią to byłoby świetnie. Można wtedy byłoby uznać, że nasza ligowa piłka idzie w górę. Ponadto trzeba zaznaczyć, że ten mecz przed pandemią nie byłby aż takim wydarzeniem. We wtorek cała Polska patrzyła na Legnicę. Nie tylko media sportowe o tym starciu pisały – zauważył "Cezary z Pazurem".

 

 

Poranek z Polsatem Sport od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl..

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie