Kolejny atakujący zostaje w Suwałkach

Siatkówka
Kolejny atakujący zostaje w Suwałkach
fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki
Patryk Szwaradzki zostaje w zespole Ślepsk Suwałki

Atakujący Patryk Szwaradzki spędzi kolejny rok w zespole MKS Ślepsk Malow Suwałki. Będzie to jego trzeci sezon w drużynie z Podlasia.

- Bardzo się cieszę, że przez kolejny rok będę mógł się rozwijać w PlusLidze. Na pewno mam dużo rzeczy do poprawy i będę starał się doskonalić, ale przy tak dobrym szkoleniowcu jakim jest Andrzej Kowal, na pewno uda się to zrobić – mówił 25-letni atakujący.

 

Szwaradzki rozpoczął swoją przygodę ze Ślepskiem w 2018 roku – wtedy klubem 1-ligowym, któremu pomógł sięgnąć po mistrzostwo. Stanowiący jeden z filarów drużyny olsztynianin w 33 spotkaniach zdobył 320 punktów, w tym 39 z zagrywki.

 

W sezonach 2015-2018 grał dla drugoligowej Energi NET Ostrołęka, a wcześniej próbował swoich sił w AZS UWM Olsztyn.

 

Zobacz też: MKS Ślepsk Malow Suwałki przedłużył kontrakt ze środkowym

 

W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 razem z drużyną uplasował się na dziewiątym miejscu w tabeli, wyprzedzając kluby z Zawiercia, Będzina, Lubina, Rzeszowa i Bydgoszczy.

 

 

Do tej pory kontrakty z zespołem przedłużyli już: środkowi Łukasz Rudziewicz, Cezary Sapiński i Andreas Takvam, atakujący Bartłomiej Bołądź, przyjmujący Jakub Rohnka, libero Paweł Filipowicz i rozgrywający Kacper Gonciarz.

 

Ze Ślepskiem rozstał się przyjmujący Nicolas Szerszeń, który po rocznym wypożyczeniu powróci do Asseco Resovii Rzeszów oraz środkowy Wojciech Siek.

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze