Raków wzmacnia kadrę przed startem ligi

Piłka nożna
Raków wzmacnia kadrę przed startem ligi
fot. CyfraSport

Trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun postanowił wzmocnić kadrę przed powrotem PKO BP Ekstraklasy. Do pierwszego zespołu z rezerw zostali przeniesieni Mateusz Kaczmarek, Artur Lenartowski i Przemysław Oziębała.

Przed powrotem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun zdecydował się wzmocnić kadrę pierwszego zespołu piłkarzami, którzy w rundzie wiosennej występowali w czwartoligowych rezerw. Do "jedynki" dołączyli 17-letni Mateusz Kaczmarek, 32-letni Artur Lenartowski i 33-letni Przemysław Oziębała.

 

Najmłodszy z tego tria, Kaczmarek, to wychowanek Rakowa. "Do akademii trafiłem w wieku 9 lat. Jestem wychowankiem, a także kibicem, który jeździ na mecze drużyny. Cieszę się, że dostałem szansę dołączenia do starszych kolegów. Można powiedzieć, że spełnia się moje małe marzenie" - powiedział młody pomocnik.

 

Wychowankiem Rakowa jest także Lenartowski, który w swojej karierze występował także w Piaście Gliwice, Koronie Kielce, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Ruchu Chorzów czy GKS Bełchatów. W Ekstraklasie rozegrał 80 meczów. Oziębała to natomiast były piłkarz m.in. Zagłębia Sosnowiec, Widzewa Łódź, Górnika Zabrze, Siarki Tarnobrzeg czy Stali Stalowa Wola. W Ekstraklasie zagrał 81 spotkań.

 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Raków zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie