"Stawianie na młodych zawodników ma sens i Legia o tym wie"

Piłka nożna
"Stawianie na młodych zawodników ma sens i Legia o tym wie"
fot. Cyfrasport

Cezary Kowalski opisał aktualną politykę Legii Warszawa. Komentator Polsatu Sport przyznał, że bardzo podoba mu się, że klub stawia na młodych piłkarzy. - Jest to właściwy kierunek i bardzo mnie to cieszy. Nie mówię tego przez pryzmat kibica Legii, ale w tę stronę polska piłka powinna zmierzać - stwierdził Kowalski.

Nasz komentator pochwala kierunek, w którym od pewnego czasu zmierza warszawski klub.

 

- Legia ma tak szeroki skład, że trener Aleksandar Vuković śmiało mógł postawić na kilku młodych zawodników. Widać, że od jakiegoś czasu w klubie jest polityka stawiania na młodych piłkarzy i muszę przyznać, że bardzo mi się to podoba. Stawiania na młodzież po prostu się opłaca. Jest to coś, co przynosi efekty nie tylko sportowe, ale także finansowe. Widzimy, ilu tych młodych graczy odchodzi za bardzo dobre pieniądze. Radosław Majecki został kupiony przez AS Monaco i kolejni także będą wyjeżdżać zagranicę. We wtorkowym meczu zagrali Wojciech Muzyk oraz Michał Karbownik, który już jest dla Legii bardzo cenny – wyznał Kowalski.

 

"Gdyby każdy mecz Ekstraklasy wyglądał jak starcie Miedzi z Legią, poziom szedłby w górę"

 

19-letni obrońca niedawno przedłużył umowę z wicemistrzem Polski do końca czerwca 2024 roku.

 

- Karbownik, przedłużając kontrakt z Legią, zrobił ukłon w stronę klubu, który go wypromował. Podpisanie nowej umowy sprawia, że jego pracodawca dużo na nim zarobi. Wraz z menedżerem Mariuszem Piekarskim doszli do porozumienia, choć wcale nie musieli tego robić, bo nazwisko tego piłkarza jest gorące na rynku transferowym. Jest bardzo pożądanym zawodnikiem przez kilka znanych europejskich klubów. Przedłużenie kontraktu przez Karbownika z Legią jest przejawem normalności i szacunku dla pracodawcy. Klub dał mu szansę, żeby się wykreował - przypomniał komentator Polsatu Sport.

 

Ekspert, który zasiada w Cafe Futbol, jest zbudowany kolejnymi utalentowanymi piłkarzami, którzy czekają w kolejce do gry w Legii.

- W tym klubie są także kolejni młodzi zawodnicy, którzy mogą grać regularnie. Z Miedzą wystąpił Bartosz Slisz, na ławce byli Piotr Pyrdoł, Mateusz Preszelik oraz Ariel Mosór. Jest to właściwy kierunek i bardzo mnie to cieszy. Nie mówię tego przez pryzmat kibica Legii, ale w tę stronę polska piłka powinna zmierzać. Ściąganie zawodników z trzecich lig hiszpańskich, czy portugalskich mija się z celem. Oni naszą ligę traktują, jak bankomat, czy też wyjazd na emeryturę. Historia związana z pandemią koronawirusa skłania do refleksji. Pokazuje, że można to rozegrać inaczej. Było przecież dużo czasu do zastanowienia, bo ponad dwa miesiące. Kluby muszą szukać oszczędności w budżetach, więc należy sięgać po młodych uzdolniony graczy z Polski. Legia jest do tego bardzo dobrze przygotowana, bo zaczęła robić to już wcześniej. Reszta klubów powinna taką drogą podążać i nie należy się na to obrażać, tylko trzeba się z tego cieszyć. Jest to jedna z pozytywnych sytuacji w tej całej negatywnej historii pandemii koronawirusa – zakończył Kowalski.

 

 

Poranek z Polsatem Sport od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie