Trener na dłużej w Chojnicach

Piłka nożna
Trener na dłużej w Chojnicach
fot. Cyfrasport
Chojniczanka Chojnice poinformowała, że trener Zbigniew Smółka podpisał z klubem nowy kontrakt.

Chojniczanka Chojnice poinformowała, że trener Zbigniew Smółka podpisał z klubem nowy kontrakt. Umowa będzie obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku.

Pierwszy trener Chojniczanki Chojnice Zbigniew Smółka podpisał nową umowę z pierwszoligowym klubem. Jego kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku. W Chojnicach Smółka pracuje od 6 listopada 2019 roku. Jak dotąd poprowadził zespół z województwa pomorskiego w sześciu ligowych spotkaniach.
 
"Pozytywnie oceniamy dotychczasową pracę trenera i koncepcję na prowadzenie zespołu. Przez kilka miesięcy trener pokazał, że potrafi odpowiednio kierować zespołem i rozwijać zawodników. W momencie rozpoczęcia współpracy postawiliśmy przed trenerem pewne założenia i dzisiaj widzimy, że drużyna postawiła od tego momentu duży krok do przodu. Należy myśleć już nie tylko o tym co będzie w najbliższych tygodniach" – powiedział wiceprezes klubu Jarosław Klauzo.
 
"Dla mnie kluczem w podjęciu decyzji o przedłużeniu umowy była spójnosć zdania z zarządem czy dyrektorem sportowym na temat stabilizacji, rozwoju poszczególnych zawodników czy ścisłej współpracy z akademią, która też się prężnie rozwija. Wszyscy jesteśmy zgodni w tych założeniach" – dodał Smółka.
 
 
Jako trener Smółka pracuje od 2007 roku. W swoim zawodowym życiorysie ma prowadzenie m.in. Odry Opole, Zawiszy Bydgoszcz, Stali Mielec, Arki Gdynia czy Widzewa Łódź (choć tej drużyny nie poprowadził w żadnym meczu). Z gdyńskim klubem w 2018 roku wywalczył natomiast Superpuchar Polski.
 
W tabeli Fortuna 1 Ligi Chojniczanka zajmuje obecnie ostatnie, osiemnaste miejsce.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze