Co z turniejem Tauron Giganci Siatkówki? Jest decyzja

Siatkówka
Co z turniejem Tauron Giganci Siatkówki? Jest decyzja
fot. Cyfrasport
PGE Skra Bełchatów będzie jednym z uczestników turnieju Tauron Giganci Siatkówki.

Mimo że sytuacja z pandemią znacznie wpłynęła na plany sportowe na całym świecie, tegoroczny turniej Tauron Giganci Siatkówki zostanie rozegrany. Impreza odbędzie się pod koniec sierpnia w Kępnie, w zmienionej formule.

Turniej Tauron Giganci Siatkówki odbędzie się już po raz jedenasty. W pierwotnym założeniu miał to być pojedynek polsko-turecki, czyli starcie drużyn klubowych z obu tych krajów. Ze względu na panującą sytuację formuła zawodów uległa zmianie. W tym roku w Kępnie w dniach 29–30 sierpnia zagrają drużyny z Polski.

 

– Sytuacja epidemiologiczna zaskoczyła nas wszystkich: sportowców, działaczy, ale też kibiców, którzy od dłuższego czasu nie mogą oglądać widowisk siatkarskich. Dostosowaliśmy się do tego, ale nie wyobrażaliśmy sobie, że turniej Tauron Giganci Siatkówki się nie odbędzie. Rywalizację polsko-turecką musieliśmy odłożyć do przyszłorocznej edycji, bo nasi goście nie będą mogli przyjechać, ale chcemy kontynuować tradycję i spełnić oczekiwania kibiców – powiedział organizator turnieju Wojciech Rozdolski.

 

Mecze w Polsce z udziałem kibiców? Rząd dał zielone światło

 

Już teraz wiadomo, że w Kępnie zagrają PGE Skra Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel, które od kilku lat biorą udział w turnieju. Trzecim uczestnikiem będzie Trefl Gdańsk, który w minionym sezonie pokazał, że jest drużyną nieobliczalną. Czwarty zespół zostanie ogłoszony wkrótce i choć nie będzie to rywalizacja międzynarodowa, polskie drużyny również gwarantują najwyższy poziom sportowy.

 

– Formuła turnieju była znana i bardzo atrakcyjna, bo mieliśmy przegląd europejskiej siatkówki na tle naszych zespołów. Sytuacja jest jednak bardzo trudna i sam fakt, że turniej Tauron Giganci Siatkówki dojdzie do skutku, to wielki sukces. To będzie też ważny okres dla zespołów przygotowujących się do sezonu, a tak skomponowany turniej, z polskimi drużynami z Ligi Mistrzów Świata, z kadrowiczami, gwarantuje naprawdę wysoki poziom – zapewnił ekspert Polsatu Sport Ireneusz Mazur.

 

Organizatorzy Tauron Gigantów Siatkówki robią wszystko, by turniej kibice mogli zobaczyć na żywo w hali. Przypomnijmy, że zysk z biletów przeznaczany jest na cele charytatywne.

 

– W tym roku chcemy pomóc szpitalowi w Kępnie i sfinansować zakup respiratora. Jeśli sytuacja z pandemią nie pozwoli jednak na publiczność, kibice będą mogli zobaczyć turniej na żywo zobaczyć w Polsacie Sport, który został patronem medialnym naszych zawodów – stwierdził Rozdolski.

 

Marek Magiera bardzo stęsknił się za siatkówką. 

 

– Jestem już w takim stanie psychicznym, że gdybym zobaczył kogoś grającego na trzepaku za blokiem, to skomentowałbym taki mecz. A mówiąc poważnie, to z jednej strony szkoda, że nie będzie to rywalizacja międzynarodowa ze znakomitymi zespołami, do czego przyzwyczaili nas Giganci Siatkówki, ale patrząc na skład personalny ekip, które przyjadą do Kępna, wszyscy naprawdę będziemy mieli prawo być usatysfakcjonowani – zaznaczył komentator Polsatu Sport.

 

RM, Polsat Sport, informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie