Niesamowity wyczyn Farera! Hat-trick z rzutów wolnych w 8 minut

Największe stadiony na Wyspach Owczych mogą jak na razie przyjmować maksymalnie 500 osób na trybunach

Adrian Justinussen zapisał się w miniony weekend w annałach piłki nożnej. Zawodnik farerskiego HB Torshavn strzelił w niedzielę 4 gole, w tym trzy z rzutów wolnych. Niesamowite jest to, że bramki ze stałych fragmentów gry zdobył w jedyne 9 minut!

Owce, które przyszły w niedzielne popołudnie paść się obok stadionu podczas meczu AB Argir kontra HB Torshavn, mogły w zasadzie rozejść się do swoich stajni po 21 minutach. Przez tyle czasu piłkarze obydwu drużyn zapewniali bowiem emocje, a wynik 5:0 dla gości nie zmienił się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Strzelanie rozpoczął już w 4. minucie Ossur Dalbud, który wykorzystał podanie od Adriana Justinussena. Podający już chwilę później zamienił się w strzelającego, trafiając do bramki 4 minuty później.

Gol na 2:0 padł z rzutu wolnego, podobnie jak kolejne dwa trafienia w wykonaniu Justinussena. Za każdym razem golkiper rywala był blisko odbicia piłki, ale ta szczęśliwie dla strzelca lądowała w siatce. Tym samym między ósmą, a siedemnastą minutą Justinussen zdobył aż trzy bramki ze stałych fragmentów gry.

Okazuje się, że jest to najszybszy hattrick bezpośrednio z rzutów wolnych w historii. Justinussen pobił poprzedni rekord, który należał do Sinisy Mihajlovica. Zawodnik z Bałkanów strzelił 3 gole z rzutów wolnych w 23 minuty podczas spotkania Serie A Lazio – Sampdoria w 1998 roku.

Justinussen w niedzielne popołudnie dołożył jeszcze jedno trafienie, tym razem nie ze stałego fragmentu gry. W 21. minucie idealnie przymierzył w okienko po indywidualnej akcji. Tym samym ustalił wynik spotkania na 5:0.