Piłkarze Legii i Lecha reklamują Ekstraklasę w Portugalii

Piłka nożna
Piłkarze Legii i Lecha reklamują Ekstraklasę w Portugalii
fot. Cyfrasport
Andre Martins, Pedro Tiba i Tomas Podstawski wzięli udział w spocie reklamującym rozgrywki PKO BP Ekstraklasy w Portugalii.

Andre Martins, Pedro Tiba i Tomas Podstawski wzięli udział w spocie reklamującym rozgrywki PKO BP Ekstraklasy w Portugalii. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Portugalczycy będą mogli oglądać mecze ligi polskiej.

Coraz więcej państw nabywa prawa telewizyjne do pokazywania wracającej do gry 29 maja PKO BP Ekstraklasy. Do tej pory - o czym w specjalnym komunikacie informowała spółka Ekstraklasa - mecze polskiej ligi będzie można zobaczyć u nadawców z Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Irlandii, Danii, Izraela, Kosowa, Niemiec, Norwegii, Północnej Macedonii, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Teraz do tego grona ma dołączyć Portugalia.
 
Umowa pomiędzy Ekstraklasą S.A. a portugalskim nadawcą Canal 11 nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale to zaledwie formalność. W Internecie można już nawet zobaczyć spot promujący nasze rozgrywki w języku portugalskim. Pojawiają się w nim m.in. Andre Martins czy Tomas Podstawski.
 
 
Grający w Legii Warszawa Martins (występuje tam także Luis Rocha) i Podstawski z Pogoni Szczecin to nie jedyni Portugalczycy grający w PKO BP Ekstraklasie. Ważnymi postaciami swych zespołów są m.in. Pedro Tiba z Lecha Poznań, Flavio Paixao z Lechii Gdańsk, Rafael Lopes z Cracovii i Ricardo Guima z ŁKS Łódź.
 
Co ciekawe, prawdopodobnie to nie koniec międzynarodowej ofensywy Ekstraklasy. Zainteresowanie prawami telewizyjnymi przejawiają jeszcze Grecy i Azjaci.
seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie