Swędrowski: Zawodnicy muszą trenować razem, jeżeli chcemy zdobywać medale

Siatkówka
Swędrowski: Zawodnicy muszą trenować razem, jeżeli chcemy zdobywać medale
fot. Cyfrasport
Tomasz Swędrowski uważa, że zgrupowanie w Spale jest niezbędne dla reprezentacji Vitala Heynena.

Komentator Polsatu Sport Tomasz Swędrowski uważa, że zgrupowanie w Spale jest koniecznością w kontekście przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. „Jeżeli chcemy walczyć o medal na igrzyskach olimpijskich, zawodnicy muszą jak najwięcej trenować razem – powiedział dziennikarz w Poranku z Polsatem Sport.

Marcin Lepa: Jak oceniasz proces odmrażania siatkówki i jakie są perspektywy na powrót rozgrywek?

 

Tomasz Swędrowski: Tęsknię za pracą komentatorską. Ostatni mecz skomentowałem dziewiątego marca. Nie było to szczególnie ciekawe spotkanie, ale chętnie pojechałbym nawet na kilka takich meczów. Pojawia się coraz więcej pozytywnych informacji, ale jest też dużo niewiadomych. Wydaje się, że wszystko powoli wraca do normy. Na radość jednak jeszcze za wcześnie. Cieszę się z możliwości rozegrania meczów towarzyskich. Nie jestem pewien, jak będzie wyglądała druga część sezonu. Zwracam uwagę na rozgrywki klubowe. Na pewno odbędzie się turniej Gigantów Siatkówki w Kępnie. Zaplanowana jest też letnia liga.

 

Czy zgrupowanie kadry siatkarzy ma sens? Jest kilka ważnych powodów

 

Czego oczekujesz po zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale?

 

Uważam, że zgrupowanie w Spale będzie miało charakter bardziej integracyjny. Na pewno taki obóz jest bardzo potrzebny. Jeżeli chcemy walczyć o medal na igrzyskach olimpijskich, zawodnicy muszą jak najwięcej trenować razem. Sztab trenerski z pewnością przygotuje dużo różnych zajęć dla drużyny. W pewnym sensie będzie to też przygotowanie do sparingów.

 

 

Cała rozmowa z Tomaszem Swędrowskim w załączonym materiale wideo.

 

Poranek z Polsatem Sport od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze