Szalpuk oficjalnie rozstał się z PGE Skrą

Siatkówka
Szalpuk oficjalnie rozstał się z PGE Skrą
fot. Cyfrasport
Artur Szalpuk nie będzie już reprezentował barw PGE Skry Bełchatów.

Nadszedł czas na oficjalną informację, o której mówiło się od dawna. Przyjmujący Artur Szalpuk po sezonie 2019/2020 opuszcza zespół PGE Skry Bełchatów.

Siatkarz spędził w PGE Skrze dwa ostatnie sezony. W pierwszym z nich, w którym przez dłuższy czas borykał się z kontuzją, wywalczył z kolegami z drużyny Superpuchar Polski oraz trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Ostatni, przerwany przez pandemię, zakończył z bełchatowską ekipą na trzecim miejscu w PlusLidze. Zagrał w 17 meczach i zdobywał średnio 11,47 punktu.

 

Co ciekawe, był to już drugi epizod Szalpuka w PGE Skrze. Wcześniej przyjmujący grał w klubie w sezonie 2016/2017, i zdobył srebro w PlusLidze. 25-latek występował wcześniej również w barwach AZS Politechniki Warszawskiej, Cerradu Czarnych Radom i Trefla Gdańsk. 


Szczypior z wielką osobowością. Kto zachwycił Kadziewicza? 

 

W mediach spekulowano o różnych możliwych kierunkach transferu siatkarza. Miał on trafić do rosyjskiego Biełogorie Biełgorod, Ślepska Malow Suwałki. Obecnie mówi się, że w sezonie 2020/2021 będzie występował w barwach Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

 

Szalpukowi nie brakuje sukcesów reprezentacyjnych. W czasach gry w PGE Skrze zdobył mistrzostwo świata (2018), srebro Pucharu Świata oraz brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Narodów (wszystkie w 2019).

CM, PGE Skra, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze