Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony? Półfinały także mogą odbyć się w jednym kraju

Piłka nożna
Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony? Półfinały także mogą odbyć się w jednym kraju
fot. PAP
Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony?

Według informacji przekazanych przez m.in. Sky Sport Italia, UEFA bierze pod uwagę rozegranie półfinałów i finału Ligi Mistrzów w formule Final Four. Jak podaje źródło decydujące mecze mogłyby się odbyć na terenie Niemiec.

29 sierpnia w Stambule ma zostać rozegrany finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Czy mecz sezonu faktycznie odbędzie się w Turcji? Jest coraz więcej przesłanek ku temu, że tak się nie stanie. Ma na to wpływ niepewna sytuacja nad Bosforem.

 

Rywalizację piłkarską w tym kraju z powodu pandemii wstrzymano do odwołania 19 marca. Wstępnie jako datę wznowienia zmagań podawany jest 12 czerwca. Początkowo mecze mają odbywać się przy pustych trybunach. Sezon ma się zakończyć zgodnie z przewidywaniami 26 lipca.

W Turcji stwierdzono dotychczas ponad 161 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, a na COVID-19 zmarło oficjalnie ok. 4,5 tys. osób.

 

Kibice wracają na stadiony piłkarskie! Poznaliśmy termin

 

Mnóstwo zwolenników ma pomysł rozegrania Final Four w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi, jako pierwsi w Europie, w połowie maja wznowili rozgrywki ligowe. Od tamtej pory Bundesliga rozegrała już trzy kolejki. Niemcy dali świetny przykład, jak w dobie pandemii poradzić sobie z rozgrywaniem meczów piłkarskich.

 

Dokończenie trwającej edycji Lidze Mistrzów planowane jest na sierpień. Te elitarne rozgrywki miałby zostać wznowione 7 i 8 sierpnia. Wówczas rozegrano by pozostałe mecze 1/8 finału. Z kolei ćwierćfinały zaplanowano na 13 i 14 sierpnia. Spotkania mogą odbywać się na neutralnym terenie. Jak będzie wyglądało to w rzeczywistości? Pokaże najbliższa przyszłość.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie