Havertz daje zwycięstwo Bayerowi. Aptekarze przed Lipskiem w tabeli

Kai Havertz zapewnił Bayerowi skromne zwycięstwo nad SC Freiburg.

Piłkarze Bayeru Leverkusen zmazali plamę po blamażu z VfL Wolfsburg. W 29. kolejce Bundesligi pokonali na wyjeździe SC Freiburg 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla „Aptekarzy” zdobył będący ostatnio w świetnej formie Kai Havertz.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando piłkarzy z Leverkusen. Bardzo aktywny był zwłaszcza Jamajczyk Leon Bailey, który co rusz próbował nękać defensywę gospodarzy. Jednak to piłkarze Freiburga byli bliżej prowadzenia. Dwie minuty przed zejściem na przerwę, dogodną sytuację zmarnował Lucas Holer. Jego strzał powędrował obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Aleksandra Schwolowa.

Premier League: Kibice mają wrócić w przyszłym sezonie

Przerwa skutecznie podziałała na Aptekarzy. Osiem minut po zmianie stron, po raz kolejny dał o sobie znać Bailey. Dostrzegł w polu karnym Kaia Havertza, a ten z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Tym samym Niemiec zdobył swoją jedenastą bramkę w sezonie, a dziewiątą w rozgrywkach Bundesligi w 2020 roku. W tej klasyfikacji ustępuje tylko snajperowi Borussii Dortmund Erlingowi Haalandowi (10 goli). Niestety 20-latek nie cieszył się długo z trafienia. Chwilę później doznał kontuzji, a jego miejsce na murawie zajął Francuz Moussa Diaby.

Pod koniec spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, zmuszając „Aptekarzy” do bronienia jednobramkowej zaliczki. Świetną sytuację na wyrównanie miał Nils Petersen, ale jego strzał na rzut rożny sparował Lucas Hradecky. Ostatecznie więcej goli nie padło i goście „dowieźli” skromne zwycięstwo do końca.

SC Freiburg – Bayer 04 Leverkusen 0:1 (0:0)

Bramka: Kai Havertz 54’.

SC Freiburg: Alexander Schwolow - Alexander Schwolow, Dominique Heintz, Philipp Lienhart, Lukas Kubler (66’ Manuel Gulde) - Vincenzo Grifo (75’ Chang-Hoon Kwon), Nicolas Hofler, Robin Koch (75’ Mike Frantz), Roland Sallai (66’ Jonathan Schmid) - Nils Petersen, Lucas Holer (75’ Gian-Luca Waldschmidt).

Bayer 04 Leverkusen: Lukas Hradecky - Aleksandar Dragovic, Sven Bender, Jonathan Tah - Daley Sinkgraven (62’ Lucas Alario), Aranguiz, Julian Baumgartlinger, Nadiem Amiri - Leon Bailey (85’ Edmond Tapsoba), Kai Havertz (66’ Moussa Diaby), Florian Wirtz (85’ Paulinho).

Żółte kartki: Alario, Amiri.

Sędzia: Marco Fritz.