Martinez zostanie w Interze? „Nie jest na sprzedaż”

Piłka nożna
Martinez zostanie w Interze? „Nie jest na sprzedaż”
fot. PAP
Martinez zostanie w Interze? „Nie jest na sprzedaż”

Zainteresowanie wokół Lautaro Martineza wciąż rośnie. Snajper Interu Mediolan jest poważnie obserwowany przez Barcelonę. Choć jeszcze niedawno wydawało się, że piłkarz dojdzie do porozumienia z klubami w sprawie przenosin, transfer może nie dojść do skutku. Dyrektor sportowy Nerazzurrich zapewnił, że Argentyńczyk nie jest na sprzedaż.

Martinez był głównym celem transferowym Barcelony. Na początku maja hiszpańskie media informowały o porozumieniu Interu z Blaugraną w sprawie przenosin piłkarza. Napastnik miał dostać wysoki kontrakt, w ramach którego miał zarabiać nawet 18 milionów euro rocznie. Sprawa jest jednak skomplikowana, po tym, jak głos zabrał dyrektor sportowy Interu.

 

Piero Ausilio z Interu zapewnił, że nie oddadzą swojego piłkarza poniżej klauzuli. Sami nie są zainteresowani sprzedażą, dlatego chętni musieliby zapłacić za Argentyńczyka 111 milionów euro, czyli równowartość zapisanej kwoty w kontrakcie.

 

- Martinez nie jest na sprzedaż. Barcelona pytała nas o niego. Mamy dobre relację z Katalończykami, ale nie chcemy się pozbywać naszego piłkarza. Jeśli będą chcieli go pozyskać, muszą aktywować klauzulę – powiedział w telewizji Sky Sport.

 

Wcześniej Barca próbowała zbić cenę za Argentyńczyka, oferując różnych piłkarzy własnego składu. „Duma Katalonii” proponowała dwóch piłkarzy + pieniądze za gwiazdę Interu. Teraz pewne jest, że muszą uruchomić klauzulę, która będzie obowiązywała od 1 do 15 lipca.

 

Martinez zagrał 66 meczów dla klubu z Mediolanu, strzelając w nich 25 goli.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze