Sędziował w Lidze Mistrzów i na Euro 2012. Właśnie trafił do aresztu

Inne
Sędziował w Lidze Mistrzów i na Euro 2012. Właśnie trafił do aresztu
fot. PAP
Slavko Vincic został zatrzymany za rzekomy udział w grupie przestępczej.

Slavko Vincic, który w przeszłości sędziował mecze w europejskich pucharach i mistrzostwach Europy trafił do aresztu w Bośni i Hercegowinie. Słoweński arbiter jest zamieszany m.in. w handel narkotykami i bronią palną.

Funkcjonariusze policji zatrzymali 40-letniego sędziego za rzekomy udział w grupie przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami oraz prostytucją. Po wkroczeniu na posesję w miejscowości Bijeljina, znaleźli dziewięć kobiet i 26 mężczyzn, w tym Vincica. To jednak nie wszystko. Po dokładnym przeszukaniu posiadłości policjanci odkryli skrytkę, w której znajdowała się broń palna oraz kokaina.

 

Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony? Półfinały także mogą odbyć się w jednym kraju

 

Według chorwackiego dziennika 24Sata oprócz asystenta Damira Skominy z czasów Euro 2012 – policja zatrzymała także Tijanę Maksimovic. Podejrzana, której zarzuca się kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, próbowała przekroczyć łodzią granicę bośniacko-chorwacką. Na pokładzie przetrzymywała trzy kobiety.

 

Choć nie ma dobitnych dowodów na to, że Vincic działał w grupie przestępczej – prokuratura postawiła mu zarzuty posiadania narkotyków i nielegalnej broni.

 

Vincic jako arbiter zadebiutował w lidze słoweńskiej w 2007 roku. Trzy lata później został sędzią międzynarodowym z ramienia FIFA. Podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie był asystentem Damira Skominy. W trakcie swojej kariery prowadził mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ostatnim jego spotkaniem na arenie międzynarodowej było starcie Bayeru Leverkusen z FC Porto.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze