Z Serie A1 do Zawiercia! Magik rozegrania siatkarzem Aluron Virtu CMC

Siatkówka
Z Serie A1 do Zawiercia! Magik rozegrania siatkarzem Aluron Virtu CMC
fot. Cyfrasport
Argentyński rozgrywający Maximiliano Cavanna nowym siatkarzem Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Argentyński rozgrywający Maximiliano Cavanna został nowym zawodnikiem Aluron Virtu CMC Zawiercie. 31-letni siatkarz, który w ubiegłym sezonie grał w Gas Sales Piacenza, związał się z zawierciańskim klubem dwuletnim kontraktem.

Cavanna urodził się w 1988 roku w Buenos Aires. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w słynnym klubie River Plate i szybko zaczął dostawać powołania do młodzieżowych reprezentacji kraju. W 2007 roku rozpoczął karierę seniorską, przenosząc się do Club Ciudad de Bolivar, ówczesnego dominatora argentyńskich rozgrywek. 19-letni wówczas Maximiliano mógł przez dwa kolejne lata podpatrywać znakomitego Williama Arjonę, którego był zmiennikiem. W tej roli dwukrotnie zdobył podwójną koronę, a ponieważ znakomity Brazylijczyk nie zamierzał ruszać się z Bolivar, Cavanna musiał zmienić klub, by dostać szansę regularnych występów.

 

Dwóch siatkarzy opuszcza Trefla. Wśród nich filar drużyny

 

W 2011 roku, będąc graczem La Union de Formosa, został powołany do szerokiej reprezentacji Argentyny i pojechał na igrzyska panamerykańskie, na których Albicelestes zdobyli brązowe medale. Następnie, w wieku zaledwie 23 lat, zdobył już trzeci w karierze Puchar Argentyny, ale pierwszy jako gracz wyjściowego składu. To zaowocowało debiutem w Lidze Światowej w kolejnym roku, jak i przenosinami do Europy, do włoskiego Elettrosud Brolo, gdzie jego trenerem był słynny Paolo Tofoli, rozgrywający reprezentacji Italii w czasach jej ogromnych sukcesów w latach dziewięćdziesiątych.

 

W kolejnych latach Cavanna krążył między ligami argentyńską i włoską, największe sukcesy odnosząc jednak w ojczyźnie. W 2016 roku w barwach Lomas Voley zdobył kolejny puchar kraju, a w 2018 roku z UPCN Voley Club, grając w drużynie razem ze Zbigniewem Bartmanem, trzecie w karierze mistrzostwo Argentyny, awansując tym samym do klubowych mistrzostw Ameryki Południowej. W nich UPCN dotarło to finału turnieju, który został rozegrany na przełomie lutego i marca 2019 roku, a Maxi został wybrany najlepszym rozgrywającym imprezy. W najlepszej drużynie zawodów spotkał się zresztą z nowym środkowym Aluron Virtu CMC Zawiercie, Flavio Gualberto, wtedy siatkarzem Minas Tenis Clube.

 

Cavanna, mimo ogromnej konkurencji wśród argentyńskich rozgrywających, przekonał do siebie sławnego Julio Velasco i wywalczył sobie miejsce w kadrze na najważniejsze turnieje. Brał udział w mistrzostwach świata w 2018 roku, a rok wcześniej zdobył z reprezentacją Puchar Panamerykański.

 

W ostatnim sezonie znowu trafił do Włoch, do ekipy beniaminka Serie A1, Gas Sales Piacenza. W momencie przerwania rozgrywek zespół prowadzony przez Andreę Gardiniego zajmował 10. miejsce w tabeli.

 

– Wybrałem Zawiercie, bo lubię wyzwania. PlusLiga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, do tego śledzi ją mnóstwo osób. Nie mogę się już doczekać, gdy wyjdę na boisko i poczuję wsparcie z trybun – powiedział nowy rozgrywający Jurajskich Rycerzy.

 

W ekipie z Zawiercia w sezonie 2020/2021 Cavanna będzie rywalizował o miejsce w składzie z Gorgim Gorgiewem.

 

– Rozgrywający ma szczególnie duży wpływ na styl gry drużyny, w związku z tym przywiązywaliśmy do tej pozycji bardzo dużą wagę. Cieszę się, że udało się zaprosić do współpracy Maksa. Jest to doświadczony, choć, jak na swoją pozycję, dopiero 32-letni zawodnik. Prezentuje bardzo szybko, radosny, emocjonalny styl. Gra dokładnie taką siatkówkę, jaką chcemy widzieć w wykonaniu naszego zespołu. Osobiście jest to bardzo przyjazny i pogodny człowiek. Ostatni sezon spędził z trenerem Gardinim, który bardzo go wychwalał zarówno pod względem sportowym, jak i osobowościowym. Dlatego też podjęliśmy rozmowy i jestem przekonany, że Maxi będzie reżyserował bardzo ciekawe widowiska na naszych boiskach – stwierdził prezes klubu Kryspin Baran.

 

– To siatkarz z dużym międzynarodowym doświadczeniem, w najlepszym wieku dla rozgrywającego. Przychodzi do Zawiercia i polskiej ligi z ambicją, by udowodnić swoje umiejętności, dzięki którym tak błyszczy w reprezentacji. Jego obecność powinna nam pozwolić znacząco przyspieszyć grę w nadchodzących rozgrywkach – zaznaczył trener Igor Kolaković.

 

RM, Polsat Sport, aluronvirtucmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie