Bundesliga: Gol Piątka w końcówce meczu! Pewna wygrana Herthy

Krzysztof Piątek strzelił gola na 2:0 w doliczonym czasie gry.

W sobotnim meczu 29. kolejki Hertha Berlin wygrała na swoim stadionie w Augsburgiem 2:0. W drugiej połowie na boisku pojawił się polski napastnik Krzysztof Piątek, który w doliczonym czasie gry strzelił drugiego gola.

Krzysztof Piątek znów rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Choć w środowym meczu z RB Lipsk (2:2) wszedł z ławki rezerwowych i w końcówce spotkania strzelił gola z rzutu karnego, to trener Herthy Bruno Lannadii po raz kolejny nie wystawił go w pierwszym składzie Herthy.

W sobotę Piątek wszedł na boisko dopiero w 65. minucie, gdy gospodarze od dawna prowadzili 1:0. Polak zastąpił 22-letniego napastnika z Belgii Dodiego Lukebakio. Na boisku spędził 25 minut, jednak długo nie wyróżniał się niczym wielkim. W 87. minucie został ukarany żółtą kartką. Wszystko zmieniło się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy doszedł do podania Vladimira Daridy i wykonał idealny strrzał z krawędzi pola karnego, posyłając piłkę tuż obok lewego słupka bramki Andreasa Luthe.

Hertha, która w środę straciła pierwsze bramki i punkty po koronawirusowej przerwie, ma 38 pkt i jest na dziewiątym miejscu przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki. FC Augsburg zgromadził 31 pkt i jest na 14. pozycji.

W pozostałych meczach Mainz przegrało u siebie z Hoffenheim 0:1, Schalke doznało porażki 0:1 z Werderem Brema, a Wolfsburg doznał porażki 1:2 z Eintrachtem Frankfurt.

O godz. 18:30 lider tabeli Bayern Monachium zmierzy się z jednym z zespołów zagrożonych spadkiem do 2. Bundesligi - Fortuną Dusseldorf. Robert Lewandowski jeszcze nigdy w karierze nie strzelił temu rywalowi bramki.