Bayern Monachium rozbił Fortunę. Dwa gole Lewandowskiego!

Robert Lewandowski stał się piłkarzem, który strzelił już gola każdemu zespołowi grającemu w Bundeslidze.

W 29. kolejce Bundesligi Bayern Monachium rozbił na swoim stadionie Fortunę Dusseldorf 5:0. Dwie bramki po niezwykle efektownych akcjach zdobył Robert Lewandowski. Tym samym stał się piłkarzem, który strzelił już gola każdemu zespołowi grającemu w Bundeslidze.

Bawarczycy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. W ostatnich meczach kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, znajdując się na najlepszej drodze do wywalczenia kolejnego tytułu mistrza Niemiec. O kolejny tytuł króla strzelców walczy Robert Lewandowski, ale... Fortuna najwyraźniej nigdy mu nie leżała. To jedyny zespół Bundesligi, której kapitan reprezentacji Polski nigdy nie strzelił gola. Aż do sobotniego meczu.

Już na początku spotkania Lewandowski miał znakomitą sytuację do zdobycia bramki. Po podaniu Kimmicha znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Fortuny, jednak rywal zdołał go ubiec. Monachijczycy objęli prowadzenie w 15. minucie, kiedy po strzale Benjamina Pavarda i pechowej interwencji obrońcy Mathiasa Jørgensena piłka wpadła do bramki Fortuny.

W 29. minucie Bayern podwyższył prowadzenie. Tym razem gola strzelił Pavard, który świetnie wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu Kimmicha z rzutu rożnego. Jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla Bayernu dorzucił Robert Lewandowski, który wykończył wspaniałą akcję kombinacyjną z Kimmichem i Muellerem, umieszczając piłkę w pustej bramce.

Sześć minut po przerwie polski napastnik znów dał o sobie znać. Po podaniu Muellera strzelił gola niezwykle efektownym krzyżakiem. Bramka - stadiony świata!

Wynik meczu ustalił w 52. minucie Alphonso Davies, który przepchnął się przez obronę rywali i - korzystając z tego, że piłka trafiła pod jego nogi - podwyższył wynik meczu.

W 71. minucie dobrą okazję do zdobycia kolejnej bramki miał Robert Lewandowski, ale tym razem górą był bramkarz Fortuny.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Bayern Monachium zwiększył swoją przewagę nad rywalami. Obecnie ma już 67 punktów. Przewagę na fotelu lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi powiększył też Robert Lewandowski, który ma już 29 goli.

Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf 5:0 (3:0)
Bramki: Mathias Jorgensen 15' (sam.), Benjamin Pavard 29', Robert Lewandowski 43', Robert Lewandowski 50', Alphonso Davies 52'

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard (62. Alvaro Odriozola), Lucas Hernandez (46. Michael Cuisance), David Alaba, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Kingsley Coman (62. Ivan Perisić), Thomas Mueller (75. Joshua Zirkzee), Serge Gnabry (78. Oliver Batista Meier) - Robert Lewandowski.

Fortuna: Florian Kastenmeier - Matthias Zimmermann (67. Jean Zimmer), Mathias Jorgensen, Andre Hoffmann, Niko Giesselmann - Adam Bodzek, Steven Skrzybski, Alfredo Morales (57. Valon Berisha), Kevin Stoeger (57. Marcel Sobottka, 73. Thomas Pledl), Erik Thommy (66. Markus Suttner) - Kenan Karaman.