Liga ukraińska: Sezon wznowiony, ale jeden mecz odwołany

Piłka nożna
Liga ukraińska: Sezon wznowiony, ale jeden mecz odwołany
Fot. PAP
Fot. PAP

Na Ukrainie wznowiono sezon piłkarski, ale z problemami - odwołany został zaplanowany na niedzielę mecz Karpaty Lwów - FK Mariupol. Powodem była nieokreślona liczba zawodników i pracowników, którzy mieli pozytywne wyniki testu na koronawirusa.

W sobotę w grupie mistrzowskiej drużyna Kołos Kowaliwka przegrała z zespołem Desna Czernihów 0:2, zaś następnego dnia dojdzie do ligowego hitu – Szachtar Donieck zmierzy się z Dynamem Kijów.

 

Tymczasem już ogłoszono, że w grupie spadkowej nie odbędzie się niedzielny mecz we Lwowie. W zajmującej ostatnie miejsce ekipie Karpat stwierdzono przypadki (AFP napisała o "kilku" osobach, ale bez szczegółów) zainfekowania wśród graczy i pracowników. Klub podał, że przechodzą chorobę bezobjawowo i przebywają w izolacji. Kolejne badania zostaną przeprowadzone w poniedziałek.

 

Kilka dni temu ukraińska federacja podała, że na każdy ze stadionów może wejść nie więcej niż 200 osób. Bezpośrednio przed spotkaniami wszyscy piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego będą mieli mierzoną temperaturę.

 

Finał Pucharu Włoch jeszcze przed restartem Serie A

 

Ostatnie mecze grupy mistrzowskiej, w której rywalizuje sześć zespołów, rozegrano 15 marca. W tabeli Szachtar ma 13 punktów przewagi nad Dynamem, Desną i Zorią Ługańsk. Do zakończenia rozgrywek pozostało dziewięć kolejek.

 

Na Ukrainie odnotowano ponad 23 tys. przypadków koronawirusa. Zmarło 696 ludzi.

MB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie