Mistrzynie świata w siatkówce rozpoczynają zgrupowanie

Siatkówka
Mistrzynie świata w siatkówce rozpoczynają zgrupowanie
fot. Cyfrasport
Siatkarki reprezentacji Serbii to nie tylko panujące obecnie mistrzynie świata (2018), ale również triumfatorki dwóch ostatnich edycji mistrzostw Europy (2017, 2019).

Choć odwołano wszystkie tegoroczne imprezy, część siatkarskich reprezentacji zbiera się na zgrupowaniach. Treningi w najbliższym czasie rozpoczną mistrzowie świata – reprezentanci Polski. Zgrupowanie czeka też aktualne mistrzynie świata – Serbki.

Siatkarki reprezentacji Serbii to nie tylko panujące obecnie mistrzynie świata (2018), ale również triumfatorki dwóch ostatnich edycji mistrzostw Europy (2017, 2019). Na poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro wywalczyły srebrny medal, a w Tokio mierzą z pewnością w najwyższy stopień olimpijskiego podium.

 

FIVB podała wstępny terminarz rozgrywek siatkarskich w 2021 roku

 

Trener Zoran Terzić powołał 16 zawodniczek na zgrupowanie w Belgradzie:

 

rozgrywające: Maja Ognjenović, Bojana Drca, Sladana Mirković.
przyjmujące: Jelena Blagojević, Bianka Busa, Sara Lozo, Katarina Lazović, Brankica Mihajlović, Bojana Milenković.
atakujące: Ana Bjelica, Tijana Bosković.
środkowe: Maja Aleksić, Mina Popović, Milena Rasić, Stefana Veljković
libero: Teodora Pusić.

 

Do kadry wraca Milena Rasić, która nie wystąpiła na ostatnich mistrzostwach Europy. Gwiazda VakifBanku Stambuł, najlepsza środkowa ostatnich mistrzostw świata chce zagrać na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kilka z powołanych zawodniczek występowało w zespołach polskiej ekstraklasy. Obecnie dwie z nich reprezentują barwy polskich klubów: Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów) i Katarina Lazović (ŁKS Commercecon Łódź).

 

Zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek 1 czerwca i potrwa do 15 czerwca. Równocześnie w miejscowości Ub swe treningi przeprowadzą rezerwy. W zajęciach wezmą udział 23 siatkarki z klubów ligi serbskiej, wśród nich m.in. 15-letnia (rocznik 2004) środkowa Hena Kurtagić, uznawana za wielki talent tamtejszej siatkówki.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze