Powrót czarnogórskiego futbolu w „upiornej” atmosferze

Piłka nożna
Powrót czarnogórskiego futbolu w „upiornej” atmosferze
fot. PAP
Czarnogórskie media piszą o „upiornej” atmosferze powrotu futbolu.

Po raz pierwszy w historii czarnogórskiej piłki nożnej wszystkie mecze jednej kolejki ekstraklasy odbędą się przy sztucznym świetle i bez kibiców na trybunach. Miejscowe media piszą o „upiornej” atmosferze powrotu futbolu w czasie pandemii koronawirusa.

W sobotę wieczorem, po 2,5-miesięcznej przerwie, wracają rozgrywki najwyższej klasy w Czarnogórze. Przerwane zostały po 23 kolejki, a w tabeli prowadzi Buducnost Podgorica z przewagą 11 punktów nad Sutjeską Niksic. Wszystkie pięć spotkań rozegranych zostanie wieczorem – o godz. 20 lub 20.30.

 

„Jednak tylko dziś nasza ekstraklasa podzieli los większości lig europejskich. W środę wieczorem, 3 czerwca, w 25. kolejce, chętni kibice mogą pojawić się na trybunach. Inna sprawa, że nie należy spodziewać się zbyt dużej frekwencji” – napisała gazeta „Vijesti”.

 

Czarnogórzanie podkreślają, że najlepszą wiadomością jest możliwość dokończenia sezonu. „Ważne, że wszystko rozstrzygnie się na boisku, bowiem sytuacja w kraju jest już jasna i nie ma możliwości ponownego zarażenia się wirusem” – stwierdził trener Buducnosti Mladen

Milinkovic. Kilka dni temu rząd Czarnogóry podał, że to pierwszy kraj w Europie, w którym nie notuje się żadnego aktywnego przypadku koronawirusa.

 

Finał Pucharu Włoch jeszcze przed restartem Serie A

 

W protokole meczowym, w każdej drużynie można umieścić 20 piłkarzy. Szkoleniowcy będą mieli prawo dokonania pięciu zmian.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie