UFC: Woodley - Burns. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
UFC: Woodley - Burns. Transmisja w Polsacie Sport
fot. UFC
Transmisja gali UFC Woodley - Burns w Polsacie Sport.

W nocy z soboty na niedzielę w hali Apex w Las Vegas odbędzie się ostatnia w maju gala UFC. W walce wieczoru czwartego już wydarzenia największej amerykańskiej organizacji MMA po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zobaczymy Tyrona Woodleya (19-4-1, 7 KO, 5 SUB) i Gilberta Burnsa (18-3, 6 KO, 8 SUB). Transmisja gali UFC z walką wieczoru Woodley vs Burns w Polsacie Sport.

Nadszedł czas na ostatnie wydarzenie UFC w maju 2020 roku, tym razem zorganizowane w specjalnie przygotowanym do tego celu ośrodku UFC, czyli znajdującej się w Las Vegas hali Apex. Starciem wieczoru będzie pojedynek wracającego po porażce z Kamaru Usmanem Woodleya z legitymującym się imponującą serią pięciu zwycięstw z rzędu Burnsem. Przed przegraną z mistrzem kategorii półśredniej "The Chosen One" miał na swoim koncie sześć zwycięstw (między innymi nad Stephenem Thompsonem, Darrenem Tillem, Kelvinem Gastelumem czy Demianem Maią), przedzielonych jednym remisem (z Thompsonem). Burns z kolei odprawił z kwitkiem takich wojowników jak Gunnar Nelson czy wspomniany wcześniej Damian Maia. Walka z Woodleyem jest dla niego życiową szansą, bowiem w przypadku ewentualnego zwycięstwa mógłby ubiegać się o walkę z Usmanem.

 

 

Jeśli chodzi o inne zestawienia, to starcie Roosevelta Robertsa z Brokiem Weaverem odbędzie się mimo przekroczenia limitu przez drugiego z wymienionych. Ze względu na ten fakt, musiał zrzec się 20% wynagrodzenia uzgodnionego wcześniej z UFC. W przedostatnim pojedynku, zakontraktowanym w kategorii ciężkiej, do oktagonu powróci Blagoj Iwanow, którego ostatnim razem oglądaliśmy w listopadzie ubiegłego roku, gdy przegrał z Derrickiem Lewisem. Jego przeciwnikiem będzie Brazylijczyk z rekordem 3-0 w UFC Augusto Sakai.

 

Dana White za punkt honoru postawił sobie, by to jego UFC jako pierwsze podjęło się organizacji wydarzenia sportowego po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W maju obserwowaliśmy jak dotąd trzy gale spod szyldu amerykańskiej organizacji. Pierwsza z nich zaskakiwała widowiskowością rozpiski, a do historii przeszły m.in. takie momenty, jak zwycięstwo Justina Gaethje nad Tonym Fergusonem po krwawej bijatyce w walce wieczoru, błyskawiczny nokaut Francisa Ngannou nad Jairzinho Rozenstruikiem po zaledwie dwudziestu sekundach walki, a także efektowne odcięcie prądu Jeremy'emu Stephensowi przez Calvina Kattara.

 

Kolejne dwie nie były aż tak spekatkularne jak pierwsza, ale emocji również nie brakowało. Na gali zorganizowanej 13 maja Anthony Smith został całkowicie rozbity przez nie zamierzającego odpuszczać Glovera Teixeirę i nierówną walkę w piątej rundzie musiał przerwać sędzia Jason Herzog. Trzeci dźwięk akordu o nazwie UFC wybrzmiał cztery dni później, a w walce wieczoru Alistair Overeem, mimo kryzysu w pierwszej rundzie, znokautował w drugiej części wracającego po rodzinnej tragedii Walta Harrisa.

 

Karta walk UFC Woodley vs Burn:

 

Walka wieczoru

 

170 lbs: Tyron Woodley (19-4-1, 7 KO, 5 SUB) vs Gilbert Burns (18-3, 6 KO, 8 SUB)

 

Karta główna

 

265 lbs: Blagoj Iwanow (18-3-1NC, 6 KO, 6 SUB) vs Augusto Sakai (14-1-1, 11 KO)
170 lbs: Gabriel Green (9-2, 3 KO, 6 SUB) vs Daniel Rodriguez (11-1, 6 KO, 4 SUB)
155 lbs: Roosevelt Roberts (9-1, 3 KO, 4 SUB) vs Brok Weaver (15-4, 2 KO, 3 SUB) – przekroczono limit
115 lbs: Mackenzie Dern (7-1, 4 SUB) vs Hannah Cifers (10-4, 5 KO)

 

Karta wstępna

 

125 lbs: Katlyn Chookagian (13-3, 2 KO, 1 SUB) vs Antonina Shevchenko (8-1, 2 KO, 1 SUB)
150 lbs: Billy Quarantillo (13-2, 5 KO, 5 SUB) vs Spike Carlyle (9-1, 5 KO, 3 SUB)
205 lbs: Jamahal Hill (7-0, 3 KO) vs Klidson Abreu (15-4, 4 KO, 10 SUB)
125 lbs: Tim Elliott (15-10-1, 3 KO, 6 SUB) vs Brandon Royval (10-4, 3 KO, 6 SUB)
135 lbs: Casey Kenney (13-2-1, 2 KO, 4 SUB) vs Louis Smolka (16-6, 7 KO, 7 SUB)
145 lbs: Chris Gutierrez (14-4-1, 6 KO, 1 SUB) vs Vince Morales (9-4, 5 KO, 2 SUB)

 

Transmisja gali UFC z walką wieczoru Woodley vs Burns w nocy z soboty na niedzielę od godziny 03.00 w Polsacie Sport.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze