Bundesliga: Nowy sezon od września?

Piłka nożna
Bundesliga: Nowy sezon od września?
fot. PAP
Nowy sezon Bundesligi ma się rozpocząć we wrześniu.

Wiele wskazuje na to, że Bundesliga w przyszłym sezonie wystartuje we wrześniu. Władze rozgrywek przygotowały kilka wariantów. Jeden z nich zakłada również powrót kibiców na stadiony.

Nasi zachodni sąsiedzi wyszli naprzeciw oczekiwaniom całej piłkarskiej Europy i jako jedni z pierwszych wznowili rozgrywki. Doszło do tego w połowie maja zgodą niemieckich władz na czele z Angelą Markel. Ich śladem podążyły inne kraje, w tym Polska.

 

Po dwóch tygodniach od restartu Bundesligi, tamtejsze władze zaczęły planować terminarz na przyszły sezon. Niemcy rozważają kilka scenariuszy. Wszystkie mają jeden wspólny mianownik. Rozgrywki mają ruszyć we wrześniu. Niemiecki „Bild” poinformował, że pierwotne plany inauguracji ligi pod koniec sierpnia są już nieaktualne.

 

Zobacz także: Czuł się fatalnie i stracił smak. Trener Atalanty chorował podczas meczu LM

 

Do tej pory wyznaczono jednak konkretnej daty rozpoczęcia sezonu 2020/2021. Według jednego z wariantów, piłkarze w Niemczech mają wybiec na boiska 11 września. Tydzień wcześniej reprezentacja Die Nationalmannschaft ma rozegrać dwa mecze w ramach Ligi Narodów z Hiszpanią i Szwajcarią.

 

Władze Bundesligi przygotowały również alternatywny plan. Zakłada on inaugurację premierowej kolejki pod koniec września. Jeśli wypaliłby taki scenariusz – rozgrywki odbędą się bez przerwy zimowej.

 

Niemcy głośno myślą również o powrocie kibiców na stadiony. Będzie to uwarunkowane głównie stanem epidemiologicznym. Jeśli sytuacja się ustabilizuje, a dzienna liczba przypadków zakażeń koronawirusem spadnie do 200-300 – fani wrócą do oglądania piłki nożnej na żywo.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie