Innowacyjny pomysł sponsora polskiego klubu. Poprawi bezpieczeństwo przed koronawirusem

Żużel
Innowacyjny pomysł sponsora polskiego klubu. Poprawi bezpieczeństwo przed koronawirusem
fot. Cyfrasport
W Częstochowie zostaną zastosowane najnowocześniejsze metody w walce z koronawirusem.

Na ciekawy pomysł wpadł sponsor tytularny występującego w żużlowej PGE Ekstralidze Włókniarza Częstochowa - firma Eltrox. Przedsiębiorstwo z branży monitoringu oraz systemów zabezpieczeń postanowiło zainstalować w siedzibie czterokrotnych mistrzów Polski specjalne kamery termowizyjne, które mają chronić zawodników oraz osoby funkcyjne przed koronawirusem.

Inauguracja PGE Ekstraligi zaplanowana została na 12 czerwca. Wszyscy zawodnicy zostali już przebadani, a obcokrajowcy odbyli dwutygodniową kwarantannę. Obecnie trwają przygotowania do rozgrywek. Treningi odbywają się wedle zaleceń służb sanitarnych. W parku maszyn może przebywać przy każdym żużlowcu zaledwie jeden mechanik. Do tego dochodzi dezynfekcja narzędzi i noszenie maseczek.

 

Zobacz także: Wielki gest sponsora polskiego klubu w walce z koronawirusem!

 

O jeden krok dalej postanowił pójść klub z Częstochowy, a konkretnie sponsor tytularny Włókniarza - firma Eltrox. Przedsiębiorstwo z branży monitoringu oraz systemów zabezpieczeń postanowiło bowiem zainstalować w budynku klubowym specjalne kamery termowizyjne, które będą badać temperaturę ciała, co poprawi bezpieczeństwo zawodników.

 

Nie tak dawno tytularny sponsor Włókniarza zastosował podobne rozwiązanie w jednym z częstochowskich szpitali. Niewykluczone, że inne kluby sportowe w naszym kraju wybiorą ten sam kierunek, aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo w dobie wciąż panującej pandemii koronawirusa.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze