Ośmiu siatkarzy i trener opuszcza ekipę Jastrzębskiego Węgla!

Siatkówka
Ośmiu siatkarzy i trener opuszcza ekipę Jastrzębskiego Węgla!
fot. PAP
Dawid Konarski jest jednym z siatkarzy, którzy rozstają się z Jastrzębskim Węglem.

Jastrzębski Węgiel poinformował, że z dniem 31 maja 2020 roku zakończył współpracę z ośmioma siatkarzami oraz dotychczasowym trenerem Slobodanem Kovacem.

Z ostatnim dniem maja 2020 roku wygasają kontrakty: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Christiana Fromma, Piotra Haina, Grahama Vigrassa, Dominika Depowskiego, Pawła Ruska oraz Arturo Iglesiasa. Zakończyła się również misja trenera Slobodana Kovacia. W przypadku wyżej wymienionych zawodników oraz trenera klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu umów na kolejny sezon. Współpracę z zespołem z Jastrzębia-Zdroju zakończył również fizjoterapeuta Rafał Majchrzak.

 

Dwaj mistrzowie świata zadecydowali! Cenne siatkarskie nabytki w Warszawie

 

– Pragnę serdecznie podziękować Panu trenerowi, członkowi sztabu szkoleniowego oraz wszystkim zawodnikom za wykonaną pracę na rzecz naszego Klubu. Większość z nich miała znaczący udział w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie 2018/19, część z nich była gwiazdami zespołu, inni zaś stanowili wielką wartość w budowaniu dobrej atmosfery w szatni. Każdy z nich zostanie zapamiętany dzięki wielu dobrym występom, jak chociażby w minionym sezonie w Lidze Mistrzów. Dziękuję za zaangażowanie i emocje, jakich dostarczyli nam reprezentując barwy Jastrzębskiego Węgla – powiedział prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

 

– Ruchy kadrowe w zespole są znaczące, ale tak czasem bywa. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. Jastrzębski Węgiel jak zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele. Wkrótce, za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów informacyjnych poznają Państwo pełny kształt sztabu szkoleniowego oraz drużyny na nowy sezon – dodał szef zarządu klubu.

 

Ważne umowy z Jastrzębskim Węglem na kolejny sezon mają: Jakub Popiwczak, Lukas Kampa, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Michał Szalacha oraz Jakub Bucki. Nazwiska nowych zawodników oraz pierwszego trenera klub zaprezentuje w czerwcu.

RM, jastrzebskiwegiel.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze