Kluby zaplecza angielskiej ekstraklasy planują wznowić sezon 20 czerwca

Piłka nożna
Kluby zaplecza angielskiej ekstraklasy planują wznowić sezon 20 czerwca
Fot. PAP
Rywalizacja w Championship, czyli na drugim poziomie rozgrywek piłkarskich w Anglii, ma zostać wznowiona 20 czerwca.

Rywalizacja w Championship, czyli na drugim poziomie rozgrywek piłkarskich w Anglii, ma zostać wznowiona 20 czerwca. W tej lidze występuje kilku reprezentantów Polski m.in. Kamil Grosicki, Mateusz Klich i Krystian Bielik.

Wstępny termin wznowienia sezonu po przerwie spowodowanej koronawirusem podała English Football League (EFL - zrzeszająca trzy ligi poniżej Premier League).

 

Jak dodano, data restartu podlega wszystkim wymogom bezpieczeństwa i wytycznym rządowym, a kluby otrzymają zezwolenie od władz lokalnych na organizację meczów u siebie.

 

Spotkania będą rozgrywane bez udziału kibiców. Sezon ma zostać dokończony w całości.

 

Hajto: Wygląda na to, że piłkarze potrzebowali trzeciego okresu przygotowawczego

 

Uzgodniono również, że należy rozważyć zmianę przepisów, aby umożliwić korzystanie z pięciu rezerwowych w meczach, a także zwiększenie składów drużyn w kolejce z 18 do 20 piłkarzy.

 

Przed przerwą spowodowaną pandemią rozegrano 37 kolejek w 24-drużynowej Championship. Liderem jest zespół Mateusza Klicha - Leeds United (71), który o punkt wyprzedza West Bromwich Albion Kamila Grosickiego (przeszedł do tej drużyny pod koniec stycznia z Hull City).

 

Dwunaste miejsce zajmuje Derby County Krystiana Belika.

 

Od kilku dni wiadomo, że angielska ekstraklasa - Premier League - wznowi rozgrywki 17 czerwca, również bez udziału kibiców.

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze