Książę Arabii Saudyjskiej wydaje fortunę na grę komputerową

E-sport
Książę Arabii Saudyjskiej wydaje fortunę na grę komputerową
fot. PAP
W ciągu pięciu dni książę wydał na grę bajońską sumę.

Książe Arabii Suadyjskiej Mohammed bin Salman bin Abdulaziz al-Saud jest miłośnikiem gier komputerowych, a w szczególności niezwykle popularnej DOTA 2. W ostatnim czasie wydaje on na nią pieniądze, które "zwykłego śmiertelnika" mogłyby przyprawić od zawrót głowy...

W ciągu zaledwie pięciu dni książę, legitymujący się w grze nickiem Purrrrrfect Devi", wydał w niej ponad 7 tysięcy dolarów, dzięki czemu "wbił" 17658. poziom. Dobrym zobrazowaniem skali inwestycji jest to, że gracz znajdujący się w tabeli na drugim miejscu osiągnął poziom 10714. i jest o prawie 700 "leveli" niżej od Abdulaziza al-Sauda.

 

 

Realne pieniądze pozwalają wykupić w grze skórki do postaci, umożliwiają szybsze "nabijanie" poziomów, a także odblokowują opcję Dota +. Niektórzy gracze są zdania, że pomaga ona w matchmakingu (dobieraniu sojuszników i przeciwników do każdej rozgrywki).

 

 

Wydawanie pieniędzy na Dotę nie jest pierwszyzną dla bogatego księcia - w ciągu ostatnich trzech lat przeznaczył on na ten cel ponad 70 tysięcy dolarów! Jego konto na platformie Steam jest aktywne od 2011 roku i w tym czasie rozegrał ponad 10 tysięcy meczów w Dota, z win ratio (współczynnikiem zwycięstw) na poziomie 51%. Jak wynika z danych konta - na grę w Dota 2 poświęcił do tej pory ponad 9 tysięcy godzin, a dodatkowe 550 przeznaczył na rywalizację w internetowej strzelance Team Fortress 2.

 

Esportowe gry, które pokochali Polacy (WIDEO)

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze