MotoGP: Wyścig w Japonii odwołany

Moto
MotoGP: Wyścig w Japonii odwołany
fot. PAP
Tegoroczne GP Japonii zostało odwołane

Władze MotoGP w porozumieniu z organizatorami Grand Prix Japonii zadecydowały, że tegoroczny wyścig na torze Motegi zostanie odwołany. Impreza miała się odbyć w dniach 16-18 października.

Dobrze znany fanom motorsportu obiekt Twin Ring Motegi znajduje się w kalendarzu MotoGP od 1999 roku, a w dwóch ostatnich latach triumfował na nim mistrz świata Marc Marquez.


W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa i utrudnionego przemieszczania się, zadecydowano jednak o odwołaniu wyścigu na słynnym podwójnym torze.


- Sytuacja w Japonii i Europie jest nieprzewidywalna, a międzynarodowy zakaz podróżowania prawdopodobnie zostanie przedłużony. Razem z Dorną zgodziliśmy się, że nie mamy innego wyjścia, jak tylko odwołać GP Japonii. Zdajemy sobie sprawę, że to wielkie rozczarowanie dla kibiców i wszystkich osób związanych z tym wyścigiem. Dziękujemy wam za zrozumienie - mówił przedstawiciel organizatora Kaori Tanaka.

 

Zobacz też: MotoGP układa kalendarz. "Rundy poza Europą tylko z kibicami"


Jak dodał dyrektor generalny w Dorna Sports Carmelo Ezpeleta, to pierwszy przypadek od 1986, kiedy w kalendarzu zabraknie wyścigu w Japonii.


- Rodzina MotoGP pracuje bardzo ciężko, aby móc wznowić sezon wyścigowy i zorganizować jak najwięcej imprez w najbezpieczniejszy sposób. Z tego powodu zadecydowano, że do połowy listopada pozostaniemy w Europie - mówił.


Jak dodał, wyścigi pozaeuropejskie powinny odbyć się po połowie listopada, co w przypadku Japonii byłoby zbyt odległym terminem.


- Z tego powodu postanowiono, że Grand Prix Japonii nie może odbyć się w tym roku. Bardzo czekamy na powrót w przyszłym sezonie - zakończył.

 

Tegoroczny sezon MotoGP jeszcze się nie rozpoczął. Pierwsze wyścigi miałyby się zatem odbyć się na przełomie lipca i sierpnia. W ostatnim czasie poinformowano jednak o odwołaniu dwóch innych rund: w Wielkiej Brytanii i Australii.

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze