"Piątek musi przestać myśleć, żeby grać lepiej"

Piłka nożna
"Piątek musi przestać myśleć, żeby grać lepiej"
fot. PAP
"Piątek musi przestać myśleć, żeby grać lepiej"

Recepta na problemy Krzysztofa Piątka? Znalazł ją były reprezentant Polski, a obecnie komentator Polsatu Sport Tomasz Łapiński, który był gościem "Poranku z Polsatem Sport". Zdaniem eksperta, napastnik powinien mniej myśleć, aby poprawić swoją grę.

Piątek odszedł z AC Milanu po bardzo przeciętnym sezonie w swoim wykonaniu. W pierwszym roku w barwach "Rossonerich" zdobył dwadzieścia dwie bramki. W drugim - już tylko cztery, w tym trzy z rzutów karnych.


Wynikiem braku skuteczności u polskiego napastnika było ściągnięcie Zlatana Ibrahimovicia. Piątek stał się z kolei zmiennikiem Szweda.


Ostatecznie Milan sprzedał Polaka do Herthy Berlin za 27 milionów euro, jednak tam zawodnik również przegrywa rywalizację o pierwszy skład, tym razem z 35-letnim Vedadem Ibiseviciem.

 

Zobacz też: Bundesliga: Gol Piątka w końcówce meczu! Pewna wygrana Herthy

 

Jak ocenił ekspert Polsatu Sport Tomasz Łapiński: "Piątek musi przestać myśleć, żeby grać lepiej".


- Poszedł do Herthy po to, żeby zaprezentować się korzystniej. Miejmy nadzieję, że to pierwsze kroki ku temu, by zobaczyć go w coraz lepszej dyspozycji i większym wymiarze czasowym na boisku - mówił.


Stwierdził też, że Polak musi pogodzić się ze statusem rezerwowego.


- Ale spokojnie, dla niego to też zejście ze świecznika z szumu, który pojawił się wokół niego we Włoszech. Może cisza oraz odbudowywanie formy i skuteczności małymi krokami wyjdzie mu na dobre i zobaczymy go też w reprezentacji w tej najlepszej dyspozycji - podsumował.


Całość w załączonym materiale wideo.

 

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie