PKO Ekstraklasa: Wolski przeszedł operację. Debiut odroczony

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Wolski przeszedł operację. Debiut odroczony
fot. Materiały prasowe
Debiut Rafała Wolskiego w Wiśle Płock znów musi być odroczony

Pomocnik Wisły Płock Rafał Wolski w poniedziałkowe popołudnie przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. Teraz zawodnika czeka rehabilitacja, w tym sezonie na pewno nie zobaczymy go już na boiskach. Siedmiokrotny reprezentant Polski nie zdążył jeszcze zadebiutować w płockiej drużynie, a kontuzja spowodowała, że debiut jeszcze się opóźni. To już trzecia taka sama kontuzja Wolskiego w ciągu dwóch lat.

Bardzo niepokojącym jest fakt, że poważne problemy Wolskiego z więzadłami powtarzają się. Pierwsza taka kontuzja, co za nią szło - operacja, przytrafiła mu się w lutym 2018 roku. Na boisko wrócił wtedy pod koniec sierpnia. Nie nagrał się dużo, bo taki uraz przerwał mu karierę w stycznia 2019 roku. Do treningów Wolski powrócił na początku lipca 2019 roku. Tak poważna kontuzja wiąże się bowiem z zabiegiem rekonstrukcji i żmudną rehabilitacją.

 

- Operacja odbyła się sprawnie i bezproblemowo, a Rafał czuje się bardzo dobrze. Teraz czeka go rehabilitacja, mająca na celu jak najszybsze przywrócenie zawodnika do pełnej sprawności - napisano w komunikacie płockiego klubu.

 

 

27-letni pomocnik "Nafciarzy" kontuzji nabawił się w ostatni czwartek na jednym z treningów przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Po wykonaniu szeregu badań i konsultacjach medycznych podjęto decyzję o konieczności natychmiastowej operacji.


Wolski został piłkarzem Wisły 6 marca 2020 roku, a zawarta wtedy umowa przewidywała, że zostanie w klubie do końca sezonu. Gdy ten został przerwany, podpisano nowy kontrakt, którym 27-letni pomocnik związał się z płockim klubem do 30 czerwca 2021 roku.

 

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu kontraktu z Rafałem, ponieważ w naszej ocenie jest to zawodnik, który znacząco zwiększy siłę ofensywną. Nie zdążył jeszcze zaprezentować swoich umiejętności, ale to piłkarz, który potrafi zrobić różnicę na boisku. Mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy go w oficjalnym meczu Wisły. Bardzo na niego liczymy - mówił na początku maja prezes "Nafciarzy" Jacek Kruszewski.

 

Legia straci obrońcę? Pytali o niego Anglicy

 

Urodzony 10 listopada 1992 roku w Kozienicach piłkarz będzie jednak musiał poczekać na debiut w Wiśle. W piłkarskim CV ma za to występy w Legii Warszawa, z którą dwa razy zdobył Puchar Polski, włoskich Fiorentinie i Bari, belgijskim KV Mechelen oraz Wiśle Kraków. Ostatnio grał w Lechii Gdańsk, z którą w sezonie 2018/19 sięgnął po krajowy puchar, a na początku następnych rozgrywek po Superpuchar Polski.

 

W reprezentacji Polski Wolski zagrał siedem razy, strzelił jednego gola. Był w kadrze na Mistrzostwa Europy w 2012 roku.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie