Poranek z Polsatem Sport: Siatkarze na zgrupowaniu. Wraca Fortuna 1 Liga

Siatkówka
Poranek z Polsatem Sport: Siatkarze na zgrupowaniu. Wraca Fortuna 1 Liga
Reprezentacja Polski siatkarzy na zgrupowaniu, a piłkarze Fortuna 1 Ligi znów na boiskach

W poniedziałek 1 czerwca zgrupowanie rozpoczęła reprezentacja Polski siatkarzy. Wybrańcy Vitala Heynena spotkali się w Spale. We wtorek po długiej przerwie rozgrywki wznowi piłkarska Fortuna 1 Liga. Te wydarzenia będą wiodącymi tematami wtorkowego programu "Poranek z Polsatem Sport". Wrócimy też do Dania Dziecka i jego sportowego oblicza. Transmisja od 07:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

19 siatkarzy reprezentacji Polski i członkowie sztabu szkoleniowego rozpoczęli zgrupowanie w Spale, którego pierwsza część potrwa do 13 czerwca. W poniedziałek wszyscy poddani zostali badaniu na obecność koronawirusa, którego wyniki będą znane we wtorek. Nasza drużyna narodowa rozpoczęła tym samym przygotowania do... przyszłorocznych imprez, w tym roku rywalizacji raczej nie będzie. Największe imprezy, czyli igrzyska olimpijskie w Tokio i rozgrywki Ligi Narodów, zostały przełożone lub odwołane. Czemu więc służy to pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji? Paulina Chylewska porozmawia o tym z dziennikarzem "Przeglądu Sportowego" Kamilem Drągiem oraz z Łukaszem Kadziewiczem, byłym reprezentantem Polski, obecnie siatkarskim ekspertem Polsatu Sport.

 

Zespół Medyczny PZPN poinformował w poniedziałek, że testy na obecność koronawirusa u wszystkich osób wskazanych przez kluby dały wynik negatywny. Nie ma więc żadnych przeszkód, by we wtorek wznowiono rozgrywki piłkarskiej  Fortuna 1. Ligi. A w niej, już na dobry początek, kibiców czeka wyjątkowo interesujące starcie dwóch kandydatów do awansu do Ekstraklasy. Miedź Legnica zagra bowiem ze Stalą Mielec. O meczach, z których większość będziemy transmitować w sportowych kanałach Polsatu porozmawiamy, z Tomaszem Włodarczykiem. Komentator Polsatu Sport będzie gościem w studiu, natomiast za pośrednictwem Skype połączymy się z Krzysztofem Brede, trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała, lidera rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

 

Na pytanie, jak długa przerwa w rozgrywkach wpłynęła na sferę mentalną sportowców, może nawet całych drużyn, odpowiedź spróbuje znaleźć Jakub B. Bączek, trener mentalny i motywacyjny, który współpracował m.in. z reprezentacją Polski siatkarzy.   

 

Początek programu we wtorek o godz. 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze