Radomka Radom ściągnęła reprezentantkę Polski!

Siatkówka
Radomka Radom ściągnęła reprezentantkę Polski!
fot. Cyfrasport
Julia Twardowska zagra w Radomiu.

W sezonie 2020/21 barwy E.Leclerc Radomki Radom reprezentować będzie Julia Twardowska. 25-letnia siatkarka po pięciu latach rozstała się z ekipą Grot Budowlanych Łódź.

Klub E.Leclerc Radomka Radom informował ostatnio o podpisaniu dwuletniego kontraktu z trenerem Riccardo Marchesim, przedłużeniu umów z Pauliną Zaborowską, Klaudią Laskowską, Renatą Białą. Teraz ogłosił, że w sezonie 2020/21 barwy radomskiej drużyny reprezentować będzie Julia Twardowska.

 

Twardowska to polska siatkarka, grająca na pozycji przyjmującej. Urodziła się 4 maja 1995 roku. Mierzy 188 centymetrów wzrostu, a ostatnie pięć lat spędziła w Grot Budowlanych Łódź. Z łódzkim klubem zdobyła Puchar Polski, dwa Superpuchary Polski, dwa srebrne medale oraz brąz mistrzostw Polski. Indywidualnie została wybrana MVP Pucharu Polski w 2018 roku.

 

Rozstanie po pięciu latach! Legenda Grot Budowlanych Łódź zmienia klub

 

– Wybrałam Radomkę, ponieważ spodobał mi się plan budowania solidnego i ambitnego zespołu. Będę miała także możliwość współpracy z doświadczonym szkoleniowcem – przyznała zawodniczka.

 

W najwyższej klasie rozgrywkowej Twardowska występuje nieprzerwanie od sezonu 2013/14. Do tej pory rozegrała 162 mecze i zdobyła 1172 punkty, z czego 170 blokiem, a 90 punktową zagrywką. Najwięcej oczek (26) zgromadziła w meczu z KS Developres SkyRes Rzeszów w 2016 roku, za co otrzymała statuetkę MVP. Na swoim koncie ma ich w sumie 8.

 

Julia zaliczyła również występy w kadrze. Zadebiutowała tam w 2014 roku. W 2017 brała udział w mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie, gdzie wraz z koleżankami zajęła 10. miejsce.

 

RM, radomka.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie