Serie A: Kibice wrócą na trybuny. Władze ligi podają wstępną datę

Piłka nożna
Serie A: Kibice wrócą na trybuny. Władze ligi podają wstępną datę
fot. PAP/EPA
Na powrót na włoskie stadiony kibice będą musieli poczekać

Władze włoskiego futbolu rozważają wpuszczenie kibiców na trybuny piłkarskich stadionów już w lipcu. Serie A, po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wznowi rozgrywki 20 czerwca. Pierwsze mecze mają być rozgrywane bez udziału publiczności, a na obiekcie będzie mogło przebywać nie więcej niż 300 osób, licząc łącznie drużyny, sztaby, obsługę czy dziennikarzy.

Według włoskich mediów, władze federacji piłkarskiej i lig dyskutują o możliwości wpuszczenia kibiców na trybuny w lipcu. Szef związku Gabriele Gravina przyznał, że "to coś, czego życzyłby sobie z całego serca".

 

Jak podkreślił, trudno mu sobie wyobrazić, że np. na obiekcie mogącym pomieścić 60 tys. ludzi nie udałoby się wydzielić miejsc dla niewielkiej części kibiców tak, aby cała operacja odbyła się zgodnie z niezbędnymi procedurami bezpieczeństwa.

 

La Liga: Real Madryt dogra sezon w ośrodku treningowym

 

Polska Ekstraklasa po 80-dniowej przerwie wznowiła rozgrywki w miniony weekend, a we wtorek wrócą na boiska piłkarze 1. ligi. Kibice na trybunach mają - wypełniając je w maksimum 25 procentach - pojawić się 19 czerwca.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze