Wirtualna Akademia Piłkarska: Jak zatrzymać Messiego?

Piłka nożna
Wirtualna Akademia Piłkarska: Jak zatrzymać Messiego?
fot. PAP
Jak zatrzymać takich genialnych napastników jak Messi, Ronaldo, czy Lewandowski?

W kolejnym odcinku Wirtualnej Akademii Piłkarskiej Dariusz Wdowczyk omawia boiskowe zadania napastników. Kiedy i jak mają bronić? Jak powinni poruszać się, gdy są w ofensywie? No i jak zatrzymać takich genialnych napastników jak Messi, Ronaldo, czy Lewandowski?

To już czarty wykład Dariusza Wdowczyka przy tablicy taktycznej ustawionej w studio Polsatu Sport News. Były obrońca m.in. Legii, Celtiku i reprezentacji, potem trener m.in. warszawskich klubów Legii i Polonii (z obiema drużynami zdobywał mistrzostwo Polski) przedstawia czytelnikom i widzom naszego portalu podstawy taktyki piłki nożnej.

Uczniowie Wirtualnej Akademii Piłkarskiej wiedzą już co to jest ta taktyka (czytaj TUTAJ), a także jakie zadania na boisku mają bramkarz, obrońcy (czytaj TUTAJ) oraz pomocnicy (czytaj TUTAJ). Dziś czas na formację ofensywną.

Co to znaczy, że napastnik jest podwieszony? Jakie są różnice w ustawieniu poziomym i pionowym napastników? Jakie są zalety obu sposobów gry. Dlaczego tego drugiego tak bardzo nie lubią defensorzy? Kiedy napastnik ma zadania obronne i jak powinien je wypełniać? A jak zatrzymać takich piłkarzy, jak Messi, Ronaldo czy Lewandowski? Wszystkiego dowiecie się z materiału wideo. Zapraszamy!B, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze