Zgrupowanie reprezentacji rozpoczęte, siatkarze już przebadani

Siatkówka
Zgrupowanie reprezentacji rozpoczęte, siatkarze już przebadani
fot. PAP
Na pierwsze zgrupowanie reprezentacji w Spale przyjechało 19 siatkarzy

19 siatkarzy reprezentacji Polski i członkowie sztabu szkoleniowego rozpoczęli zgrupowanie w Spale, którego pierwsza część potrwa do 13 czerwca. W poniedziałek wszyscy poddani zostali badaniu na obecność koronawirusa, którego wyniki będą znane we wtorek. - Do czasu otrzymania wyników wszyscy pozostaną w izolacji. Posiłki będą podawane do pokojów. Dopiero później ustalimy plan spotkań sztabu i sztabu z zawodnikami - zaznaczył lekarz reprezentacji Jan Sokal.

Na terenie ośrodka COS w Spale zawodnicy mają poruszać się w maseczkach ochronnych. Dotychczas zawsze mieszkali w dwuosobowych pokojach. Teraz, ze względów bezpieczeństwa, przygotowano dla nich "jedynki".

 

Siatkarze mają za sobą ponad dwa miesiące przerwy w treningach i nie ukrywają, że nie mogą się doczekać powrotu do nich.

 

- Cieszę się bardzo, że tutaj jestem. Jestem gotów do najcięższej pracy. Odpocząłem. Ostatnie tygodnie spędziłem z rodziną. Stęskniłem się za chłopakami. Brakuje mi też treningów - mówi przyjmujący Wilfredo Leon.

 

Heynen: Jedyną rzeczą, którą zapisałem w planie na zgrupowanie jest grill

 

Jak zaznaczono w komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, szczegóły dotyczące planu zgrupowania będą korygowane na bieżąco w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Druga jego część ma się odbyć w terminie 29 czerwca - 11 lipca.

 

W Spale trenować będą wszyscy podstawowi kadrowicze z ostatnich dwóch lat. Trener Vital Heynen nie ukrywał, że chciał, by jego podopieczni spotkali się i spędzili razem czas z myślą o igrzyskach w Tokio.

 

Polska z kolejnym wielkim turniejem? Znamy termin decyzji o organizacji MŚ 2022

 

W tym roku Biało-Czerwonych nie czeka rywalizacja o stawkę. Zmagania olimpijskie w stolicy Japonii zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję Ligi Narodów odwołano. PZPS zamierza zorganizować zaś cztery oficjalne mecze sparingowe. Miałyby się ode odbyć w drugiej połowie lipca.

 

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze