Bierhoff: Tegoroczna edycja Ligi Narodów powinna być turniejem

Piłka nożna
Bierhoff: Tegoroczna edycja Ligi Narodów powinna być turniejem
fot. PAP/EPA
Oliver Bierhoff uważa, że tegoroczna edycja Ligi Narodów powinna zostać rozegrana jako turniej.

Dyrektor sportowy niemieckiej reprezentacji piłkarskiej Oliver Bierhoff uważa, że tegoroczna edycja Ligi Narodów powinna zostać rozegrana jako turniej w neutralnym miejscu, a nie w formacie mecz - rewanż. - To byłaby dobra alternatywa - ocenił.

- Wątpię, byśmy jesienią mogli już rozgrywać mecze z udziałem publiczności, dlatego uważam, że rozwiązaniem byłoby zorganizowanie mini turnieju w ramach Ligi Narodów. Oczywiście w neutralnym miejscu. To byłaby alternatywa i możliwość rywalizacji. To też dałoby nam lepszą możliwość kontroli piłkarzy, a także uniknęlibyśmy niepotrzebnych podróży - powiedział magazynowi "Kicker".

 

FIFA wspiera przejawy solidarności piłkarzy po śmierci George'a Floyda

 

Jak podkreślił - taki turniej - mógłby odbyć się nawet w Niemczech. - Bylibyśmy gotowi coś takiego zorganizować. Wiemy jak to zrobić i udowodniliśmy wielokrotnie, że jako gospodarze się sprawdzamy. Jeśli taki model spodoba się UEFA, to w każdej chwili go poprzemy - zaznaczył.

 

Polska w Lidze Narodów ma zmierzyć się z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Obecna edycja ma się rozpocząć 3 września i potrwać do 6 czerwca 2021.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze