Fortuna 1 Liga: Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnice. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Najgorsza drużyna na własnym obiekcie podejmuje czerwoną latarnię ligi. Dla Chojniczanki może to być jedna z ostatnich z szans na to, aby uciec widmu spadku. Spośród ostatnich 10 spotkań zespół z Chojnic wygrał zaledwie raz, przegrał aż siedmiokrotnie. Puszcza nie zna recepty na zwycięstwa u siebie. Do tej pory zawodnicy z Niepołomic strzelili zaledwie sześć bramek przed własną publicznością… w 11 meczach! Relacja na żywo z meczu Puszcza - Chojniczanka na Polsatsport.pl.

Dotychczas ostatni mecz Fortuna 1 Ligi odbył się 9 marca. W spotkaniu na szczycie Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało wówczas u siebie Wartę Poznań 2:0. Później pandemia koronawirusa wstrzymała wszystkie rozgrywki piłkarskie w Polsce.

 

W Chojniczance, chociaż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, postanowiono natomiast związać się na dłużej z obecnym trenerem. Przedłużono kontrakt ze Zbigniewem Smółką do czerwca 2021 roku.

 

Chojniczankę opuścił natomiast Maciej Polasik, który po 13 latach przestał pełnić funkcję prezesa klubu. Sternik chojnickiego klubu odszedł i obejął stanowisko dyrektora szpitala w Chojnicach, a zgodnie z obowiązującym obostrzeniami nie może on łączyć tych dwóch funkcji.

 

Ekipa z Chojnic ma 19 punktów, która może imponować bramkostrzelnością na wyjazdach – średnio drużyna ta zdobywa dwie bramki na mecz. Przedostatnie Wigry Suwałki również zgromadziły 19 "oczek". Na szesnastym miejscu plasuje się Odra Opole z dorobkiem 23 punktów. Puszcza jest czternasta z 26 punktami.

 

"Piłkarze dzwonili do mnie i pytali czy mogą zrobić coś ponad program" 

 

Do Ekstraklasy awansują trzy zespoły – bezpośrednio dwa najlepsze, a trzeci po barażach z udziałem drużyn z miejsc 3–6. Nowy termin meczów barażowych to 28 lipca (półfinały) i 31 lipca (finał). Do niższej klasy spadną natomiast bezpośrednio trzy zespoły.

 

Na razie wszystkie mecze odbywają się bez publiczności, jednak niedawno premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 19 czerwca będzie możliwy powrót kibiców na trybuny. W pierwszej fazie wypełnienie trybun może nastąpić maksymalnie w 25 procentach.

 

Relacja na żywo z meczu Puszcza - Chojniczanka na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 16:00.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze