Koniec kariery! Słynna polska siatkarka powiedziała "pas"

Siatkówka
Koniec kariery! Słynna polska siatkarka powiedziała "pas"
fot. Cyfrasport
Agnieszka Bednarek była przez lata podporą Chemika Police.

Przez ostatnie siedem sezonów reprezentowała barwy Grupy Azoty Chemik Police, z którym zdobyła sześć mistrzostw Polski, pięć Pucharów Polski i trzy Superpuchary. Środkowa Agnieszka Bednarek zdecydowała się zakończyć siatkarską karierę.

34-letnia zawodniczka zdobyła w swej bogatej karierze łącznie siedem tytułów mistrzyni Polski (2011 – Muszynianka Muszyna, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2020 – Chemik Police), siedem pucharów, sześć Superpucharów Polski oraz Puchar CEV zdobyty z Muszyną w 2013 roku.

 

Bednarek przez wiele lat występowała w reprezentacji Polski. Zdobyła z nią m.in. brązowy medal mistrzostw Europy 2009 i srebro igrzysk europejskich 2015. W 2008 roku wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

 

Szczere wyznanie Smarzek-Godek o nerwicy i napadach lęku. "Zaczęło się rok temu"

 

Wszystkie tytuły sprawiają, że Agnieszka Bednarek jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek ostatnich lat.

 

– Poczułam, że to odpowiedni moment. Siatkówka w życiu dała mi bardzo dużo, była to niesamowita przygoda. Teraz czas na nowy rozdział, którym jestem bardzo podekscytowana. Mam masę pomysłów, momentami aż za dużo. Daję sobie czas na odpoczynek, złapanie dystansu, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie planuję zostać przy pracy w siatkówce – powiedziała po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu siatkarskiej kariery.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Agnieszka Bednarek zdecydowała się na zakończenie kariery 🏆 To było ponad 15 lat gry na najwyższym poziomie 👏🏻

A post shared by Chemik Police (@chemik_police) on

RM, Polsat Sport, chemik-police.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie