Lekkoatleci wracają do rywalizacji. W czerwcu zawody na Stadionie Śląskim

Inne
Lekkoatleci wracają do rywalizacji. W czerwcu zawody na Stadionie Śląskim
fot. Cyfrasport

Dziesięć konkurencji zostanie rozegranych podczas lekkoatletycznych zawodów 20 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawodnicy wracają do rywalizacji w Polsce po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Na przełomie lutego i marca odbyły się halowe mistrzostwa Polski, potem zawody i treningi zostały zawieszone z powodów sanitarnych. Pandemia koronawirusa spowodowała, że od połowy marca nie odbywały się żadne zawody, mityngi, turnieje. 

 

28 maja na chorzowskiej arenie trenowała m.in. mistrzyni Europy w biegu na 400 m Justyna Święty-Ersetic, w czerwcu rozegrane zostaną tam pierwsze zawody.

 

Nieudany skok tyczkarza stał się hitem internetu

 

Swoją obecność potwierdzili już poza zawodniczką AZS AWF Katowice m.in. mistrz Europy, brązowy medalista olimpijski i mistrzostw świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki oraz wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki.

 

– Ten sezon jest z wiadomych względów inny niż wszystkie. Aby wprowadzić formę na wyższy poziom potrzeba nam startów, a tych do tej pory brakowało. Zwykle w czerwcu miałam już za sobą kilka mityngów, dlatego cieszę się, że w końcu będę mogła wystąpić w zawodach i to na moim ulubionym stadionie. Pobiegnę na 300 m. Nie mogę się doczekać, uwielbiam biegać na Stadionie Śląskim, ta bieżnia daje pozytywny zastrzyk energii – powiedziała Święty-Ersetic.

 

Stadion Śląski na początku maja 2021 będzie areną nieoficjalnych MŚ w sztafetach. Święty-Ersetic z koleżankami ze sztafety 4x400 m będzie broniła tytułu, bo w 2019 r. w Jokohamie w Japonii biało-czerwone wygrały tę rywalizację.

 

Na chorzowskim obiekcie 31 marca miał zostać rozegrany towarzyski mecz piłkarski Polska – Ukraina, na 15 maja planowano tam rywalizację lekkoatletów o medale Akademickich Mistrzostw Polski, a 24 maja miał się odbyć lekkoatletyczny Memoriał Janusza Kusocińskiego. Wszystkie te imprezy zostały z powodu pandemii odwołane.

 

Jesienią zapadnie decyzja w sprawie wyboru gospodarza lekkoatletycznych mistrzostw Europy w roku 2024. O prawo organizacji imprezy ubiegają się Stadion Śląski i Rzym. Wcześniej z rywalizacji wycofała się stolica Białorusi - Mińsk.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie