Reprezentacja piłkarek ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w COS Cetniewo

Piłka ręczna
Reprezentacja piłkarek ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w COS Cetniewo
fot. Cyfrasport

20 piłkarek ręcznych, w tym trzy bramkarki, rozpoczęło we wtorek w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie zgrupowanie reprezentacji Polski. Nad morzem podopieczne norweskiego trenera Arne Senstada przebywać będą do niedzieli 14 czerwca.

Z wytypowanych na zgrupowanie zawodniczek do COS Cetniewo nie przyjechały rozgrywające Monika Kobylińska (Brest BH), Karolina Kudłacz-Gloc (SG BBM Bietigheim) oraz Aleksandra Zych (Borussia Dortmund). W ich miejsce pojawiły się będące na liście rezerwowej siostry Dominika (Perła Lublin) i Magda (Korona Handball Kielce) Więckowskie oraz Natalia Nosek (Perła).

 

W gronie powołanych kadrowiczek jest natomiast jedna debiutantka – to 18-letnia rozgrywająca niemieckiego klubu HSG Bensheim-Auerbach Julia Niewiadomska.

 

Syprzak: Zostaliśmy potraktowani z przysłowiowego "buta"

 

To zgrupowanie zorganizowane zostało dzięki „odmrożeniu” Centralnych Ośrodków Sportów i można je uznać za pierwszy etap przygotowań do mistrzostw Europy, które w grudniu odbędą się w Norwegii i Danii.

 

W maju biało-czerwone powinny dokończyć eliminacje do tej imprezy, a w ostatnim spotkaniu miały w niedzielę zmierzyć się w Koszalinie z Ukrainą.

 

Ze względu na pandemię koronawirusa te kwalifikacje zostały jednak anulowane, a w czempionacie Starego Kontynentu zagrają zespoły, które dwa lata temu rywalizowały w tej imprezie we Francji. Polki zajęły wówczas w gronie 16 drużyn 14. lokatę.

 

Z kolei w piątek 12 czerwca do COS Cetniewo przejedzie reprezentacja piłkarzy ręcznych. Trener Patryk Rombel, którego asystentem został Bartosz Jurecki, powołał 21 zawodników. To zgrupowanie potrwa do 25 czerwca.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze