Skrzypkowska przyjmującą Enea PTPS Piła

Siatkówka
Skrzypkowska przyjmującą Enea PTPS Piła
fot. Cyfrasport
Natalia Skrzypkowska nową siatkarką klubu Enea PTPS Piła.

Natalia Skrzypkowska dołączyła do klubu Enea PTPS Piła. W poprzednim sezonie 31-letnia przyjmująca reprezentowała barwy ŁKS Commercecon Łódź, z którym wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski.

Skrzypkowska to utytułowana zawodniczka grająca na pozycji przyjmującej. Swoją karierę rozpoczęła w Gedanii Gdańsk, z którą zdobyła wiele tytułów młodzieżowych z mistrzostwem Polski młodziczek (2003) i dwukrotnym mistrzostwem Polski juniorek włącznie (2003, 2008).

 

Koniec kariery! Słynna polska siatkarka powiedziała "pas"

 

Z Atomem Treflem Sopot wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski (2011), a z MKS Dąbrowa Górnicza dobyła dwa Puchary Polski (2012, 2013) oraz srebrny (2013) i brązowy (2012) medal mistrzostw kraju. W kolejnych latach reprezentowała także barwy Budowlanych Łódź (2013–15), Muszynianki Muszyna (2015–16), BKS Bielsko-Biała (2016–17), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (2017–18) i E.Leclerc Radomki Radom (2018–19). W sezonie 2019/20 reprezentowała barwy broniącego tytułu mistrzowskiego ŁKS Commercecon Łódź, z którym wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski.

 

– Dlaczego zdecydowałam się na grę w Pile? Bo Enea PTPS Piła to klub, który gra polskimi zawodniczkami. To klub z aspiracjami i dobrym trenerem, a ja jak co roku czekam na nowe wyzwania. Poza tym z kilkoma dziewczynami z drużyny grałam już w innych klubach i wierzę, że stworzymy w tym roku zgrany zespół – powiedziała Skrzypkowska.

 

Klub z Piły uplasował się na ósmym miejscu w sezonie 2019/20 Ligi Siatkówki Kobiet. Wcześniej przedłużył umowy z Sylwią Kucharską, Gabrielą Ponikowską, Judytą Gawlak i Anną Pawłowską. Trenerem na kolejny sezon pozostał Mirosław Zawieracz.

RM, Polsat Sport, Enea PTPS Piła
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie