Wigry bez punktu w Niecieczy. Cenny triumf piłkarzy Lewandowskiego

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od wygranej rozpoczęła zmagania w Fortuna 1 Lidze po restarcie rozgrywek

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od wygranej rozpoczęła zmagania w Fortuna 1 Lidze po restarcie rozgrywek. "Słoniki" wygrały u siebie 1:0 z Wigrami Suwałki po golu Piotra Wlazły z 38. minuty. Suwalczanie są wciąż jedną z dwóch najgorszych pierwszoligowych ekip, obok Chojniczanki.

Wigry przystępowały do tego spotkania z nożem na gardle, bowiem po czterech porażkach z rzędu piłkarze z Suwałk znaleźli się na miejscu spadkowym z taką samą liczbą punktów, jak ostatnia Chojniczanka. Marzące o powrocie do Ekstraklasy "Słoniki" musiały z kolei wygrać, żeby pozostać w grze o awans. Forma obu drużyn była jednak sporą niewiadomą.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze z północy kraju, którzy w 5. minucie mogli mieć rzut karny. Sędzia Daniel Kruczyński nie dopatrzył się jednak zagrania ręką piłkarza gospodarzy we własnej szesnastce. Wigry próbowały chwilę później szczęścia z rzutu rożnego, ale Dawid Sołdecki minimalnie przestrzelił po dobrze rozegranym stałym fragmencie.

W miarę upływu czasu przewaga niecieczan stawała się bardzo wyraźna, czego ukoronowaniem była bramka Piotra Wlazły z 38. minuty. Ten ostatni wbiegł w tempo w pole karne i wykorzystał świetne dośrodkowanie od Marcina Grabowskiego. Bruk-Bet Termalica zasłużenie prowadziła do przerwy.

Druga połowa nie przyniosła ani wielkich emocji, ani goli, choć obie strony miały swoje sytuacje do zmiany wyniku. Finalnie Wigry wyjechały z Niecieczy bez punktu, choć do końca ambitnie walczyły o bramkę wyrównującą.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Wlazło 38

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Marcin Wasielewski, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski - Roman Gergel,  Piotr Wlazło, Vlastimir Jovanović, Patrik Mišák (73' Michal Bezpalec), Martin Mikovič (60' Michał Orzechowski) - Vladislavs Gutkovskis (90'  Matej Jelić).

Wigry: Jan Balawejder - Paweł Gierach, Martin Dobrotka, Adrian Karankiewicz, Konrad Matuszewski - Denis Gojko, Dawid Sołdecki (73' Martin Adamec), Joel Huertas, Grzegorz Aftyka, Cezary Sauczek (67' Michał Żebrakowski) - Kacper Wełniak (80' Robert Bartczak).

Żółte kartki: Mikovič - Wełniak, Aftyka, Dobrotka, Karankiewicz, Żebrakowski.

Sędzia: Daniel Kruczyński.