Górnik mistrzem Polski kobiet. PZPN przyznał tytuł

Piłka nożna
Górnik mistrzem Polski kobiet. PZPN przyznał tytuł
fot. Laczynaspilka.pl

Komisja ds. Nagłych PZPN zakończyła sezon Ekstraligi kobiet. Mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu zostały zawodniczki Górnika Łęczna.

W środę decyzją Komisji ds. Nagłych PZPN sezon Ekstraligi kobiet został uznany za zakończony. Tym samym tytuł mistrzyń Polski został przyznany piłkarkom Górnika Łęczna, które po 12. ligowych kolejkach były liderem rozgrywek. Dla zawodniczek z Łęcznej to trzeci tytuł z rzędu. W poprzednich latach Górniczki zajmowały także drugie i trzecie miejsca - wtedy w Ekstralidze dominował Medyk POLOmarket Konin.

 

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, zespoły z miejsc 11 i 12, czyli KKP Bydgoszcz i Rolnik Biedrzychowice, spadły do I ligi kobiet. Ich miejsce mają zająć ROW Rybnik i APLG Gdańsk.

 

 

"W związku z uzyskaniem przez drużyny KKPK Medyk Konin oraz KKS Czarni Sosnowiec takiej samej liczby punktów w końcowej tabeli rozgrywek Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020 przy jednoczesnym rozegraniu tylko jednego meczu pomiędzy tymi drużynami, oba kluby zostały uprawnione do otrzymania nagrody finansowej przewidzianej za zdobycie tytułu Wicemistrza Polski kobiet w sezonie 2019/2020" - czytamy w komunikacie PZPN.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze