Kluby Premier League ze zgodą na mecze... bez udziału sędziów

Piłka nożna
Kluby Premier League ze zgodą na mecze... bez udziału sędziów
fot. PAP
Kluby Premier League mogą rozgrywać mecze sparingowe pod nadzorem restrykcji. Na zdjęciu Sadio Mane z Liverpoolu.

Angielska Premier League zostanie wznowiona 17 czerwca. Kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej dostały zielone światło na rozegranie meczów sparingowych, aby móc jak najlepiej przygotować się do zmagań po pandemii koronawirusa. Spotkania mają odbywać się pod nadzorem kilku restrykcji. Jedna z nich mówi o absencji arbitrów.

Premier League wydała zgodę klubów uczestniczących w niej na rozegranie meczów sparingowych. Każdy z zespołów będzie musiał dostosować się do restrykcji w celach bezpieczeństwa. Oto one:

 

- Udział w meczach sparingowych mogą wziąć udział tylko zawodnicy przebadani na obecność koronawirusa, z wynikiem negatywnym.
- Kluby nie mogą podróżować dłużej niż 90 minut, z wyjątkiem dla takich drużyn jak Newcastle ze względu na ich odległą lokalizację od innych drużyn.
- Wszyscy zawodnicy powinni poruszać się swoimi pojazdami, możliwie już w strojach do gry.
- Podczas meczów sparingowych sędziowie nie będą obecni. Osobami decyzyjnymi w ich zastępstwie będą członkowie sztabów szkoleniowych obu ekip.

 

Zobacz także: Klopp: Feta z kibicami będzie, ale nie wiadomo kiedy

 

Przypomnijmy, że zmagania Premier League zostały wstrzymane po częściowym rozegraniu 29. kolejki. Liderem tabeli jest Liverpool, którego przewaga nad drugim Manchesterem City wynosi aż 25 punktów.

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie