Zylla: W Niemczech testy na COVID przed każdym meczem

Piłka nożna
Zylla: W Niemczech testy na COVID przed każdym meczem
fot. PAP
Marcel Zylla to piłkarz polskiego pochodzenia, który urodził się w Monachium i od 10 roku życia grał w młodzieżowych drużynach FC Bayernu Monachium.

Marcel Zylla to piłkarz polskiego pochodzenia, który urodził się w Monachium i od 10 roku życia grał w młodzieżowych drużynach FC Bayernu Monachium. Obecnie występuję w zespole FC Bayern II, rezerwach pierwszego zespołu, który występuje w trzeciej lidze. Od 2017 roku Zylla występuje w młodzieżowej reprezentacji Polski. Specjalnie dla Polsat Sport opowiedział prosto z Monachium, jak wygląda obecnie sytuacja w jego zespole, gdzie również obecna pandemia odcisnęła swoje piętno.

Tomasz Krochmal: Jak wygląda nowa rzeczywistość jeśli chodzi o funkcjonowanie zespołu rezerw Bayernu Monachium oraz treningów grup młodzieżowych?

 

Marcel Zylla: Teraz już normalnie. W grupie trenujemy już od 2 tygodni. Mamy zaplanowanych aż 11 gier w 5 tygodni (FC Bayern II gra w 3 lidze niemieckiej), więc plan jest bardzo napięty. Nasz reżim jest taki sam jak w przypadku pierwszej drużyny. Na obiektach klubowych poruszamy się tak samo, zachowując bezpieczny dystans, dezynfekując ręce, w szatni panują dodatkowe obostrzenia. Natomiast poza ośrodkiem treningowym mamy zachowywać rozsądek jeśli chodzi o opuszczanie naszych domów. Raczej musimy unikać skupisk ludzkich czyli wychodzenia do restauracji, sklepów. Musimy szczególnie na siebie uważać.

 

Zobacz także: Bundesliga: Kahn zdradził plany transferowe Bayernu

 

To jak wygląda szatnia?

 

Każdy gracz ma swoje miejsce, jesteśmy od siebie oddzieleni minimum o 1,5 metra. Tak samo z prysznicami. Nowa rzeczywistość, ale zdrowie najważniejsze.

 

Czy były również u Was wykonywane testy na obecność COVID-19?

 

Gdy nie graliśmy, raz w tygodniu mieliśmy testy. Teraz kiedy powróciliśmy do grania, testy są wykonywane przed każdym meczem. Oprócz tego regularne badania i codzienne raportowanie.

 

A czy finansowo coś się zmieniło?

 

Nie, w naszym przypadku wszystko wygląda tak samo jeśli chodzi o finanse. FC Bayern w dalszym ciągu wypłaca nam 100% tego, co mamy zapisane w kontrakcie.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Dziękuję. Pozdrawiam wszystkich kibiców w Polsce. Bądźcie zdrowi!

Tomasz Krochmal, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie