Kibice klubu Premier League żądają zwrotu pieniędzy za bilety

Piłka nożna
Kibice klubu Premier League żądają zwrotu pieniędzy za bilety
fot. PAP
Kibice Newcastle żądają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane karnety i bilety

Pandemia koronawirusa może odcisnąć nie tylko sportowe piętno na piłkarskim klubie Newcastle, ale również narazić na koszty społeczne. Kibice żądają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane karnety i bilety, oskarżając jego władze o „niedopełnienie obowiązku wobec fanów”.

Inne kluby jeszcze przed informacją o wznowieniu rozgrywek bez udziału publiczności zareagowały decyzjami o zwrocie kibicom proporcjonalnych środków za niewykorzystane karnety, a nawet pojedyncze bilety. Jako pierwszy uczynił to Tottenham, a za nim m.in. Arsenal, Manchester City i Manchester United czy znacznie mniejsze potęgi jak Burnley, Brighton czy Everton.

 

Czy kapitan Arsenalu zostanie? Arteta wkroczył do negocjacji

 

Stowarzyszenie Kibiców „Srok” jest zdania, że spodziewane w najbliższym czasie zmiany właścicielskie w klubie (konsorcjum z Arabii Saudyjskiej ma przejąć klub za 300 mln funtów) nie mogą być żadnym usprawiedliwieniem fatalnej komunikacji z fanami oraz braku decyzji dotyczących biletów.

 

Liga angielska ma wznowić rywalizację 17 czerwca nie tylko bez publiczności, ale i być może, na neutralnych obiektach. Policja obawia się bowiem, że w niektórych przypadkach kibice będą się gromadzili wokół stadionów stwarzając zagrożenie epidemiczne.

 

Wśród meczów wytypowanych do rozegrania na neutralnym boisku jest m.in. spotkanie Newcastle United – Liverpool. "The Reds" prowadzą w tabeli i są blisko wywalczenia pierwszego od 30 lat tytułu. Mają aż 25 punktów przewagi nad wiceliderem, broniącym tytułu Manchesterem City (jeden mecz zaległy).

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie