Stało się! Muzaj ma nowy klub

Siatkówka
Stało się! Muzaj ma nowy klub
fot. PAP
Maciej Muzaj podpisał kontrakt z rosyjskim klubem Ural Ufa.

Maciej Muzaj wreszcie podpisał umowę z nowym klubem na sezon 2020/2021. – Mamy to! Nowy kontrakt Maćka został właśnie sfinalizowany. Przez rok Muzaj będzie zawodnikiem Uralu Ufa - powiedział Andrzej Grzyb, menadżer zawodnika.

Od kilku tygodni pojawiały się spekulacje na temat klubu, do którego ma trafić Muzaj. Pojawiały się głównie drużyny Kuzbass Kemerowo oraz Ural Ufa. To właśnie w tym drugim zobaczymy Polaka w nadchodzących rozgrywkach. Dodatkowo kontrakt siatkarza ma opiewać na większą kwotę, niż ten w poprzednim sezonie w Gazpromie-Jugra Surgut.

 

– Mamy to! Nowy kontrakt Maćka został właśnie sfinalizowany i podpisany. Przez rok Muzaj będzie zawodnikiem Uralu Ufa – powiedział Grzyb w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Agent atakującego reprezentacji Polski, który przebywa od pierwszego czerwca na zgrupowaniu w Spale, właśnie tam podpisał nowy kontrakt.

 

Zobacz też: Pierwszy kontakt z piłką! Polscy siatkarze wrócili do hali

 

– Rozmowy trwały bardzo długo ze względu na epidemię koronawirusa. Gdy wreszcie klub dostał zielone światło od władz miasta, negocjowaliśmy jeszcze pewne szczegóły, który z punktu widzenia Maćka były ważne. Na szczęście wszystko zostało załatwione po naszej myśli. Na miejscu dostanie mieszkanie i samochód – powiedział Grzyb.

 

Muzaj ma za sobą kapitalny sezon w lidze rosyjskiej. Był najlepiej punktującym zawodnikiem sezonu zasadniczego. Zdobył aż 436 punktów. Nie dziwi fakt, że Polakiem zainteresowanych było kilka klubów Superligi.

 

– Rozmawialiśmy m.in. z Kuzbassem Kemerowo i Fakiełem Nowy Urengoj. Nowy kontrakt chciał podpisać także Gazprom Surgut – dodał Grzyb.

 

Prócz rosyjskich ekip, Muzaja w swoich szeregach widzieli także przedstawiciele VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Stołeczny klub złożył siatkarzowi konkretną ofertę, jednak ostatecznie atakujący oznajmił, że woli kontynuować grę w Rosji.

Ufa w zeszłym sezonie zajęła 12. miejsce po rundzie zasadniczej. W kolejnym sezonie cele są znacznie wyższe i Polak ma pomóc w ich realizacji. W 2013 roku rosyjski klub wywalczył wicemistrzostwo Rosji i zajął drugie miejsce w Pucharze Challenge.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie