Zilina nie otrzymała licencji. Co dalej z Polakami?

Piłka nożna
Zilina nie otrzymała licencji. Co dalej z Polakami?
Fot. PAP
MSK Zilina nie otrzymała licencji na grę w lidze słowackiej.

MSK Žilina nie otrzymała licencji na grę w lidze słowackiej. To efekt postawienia klubu w stan likwidacji. Piłkarzami tej drużyny wciąż są Polacy: Jakub Kiwior i Dawid Kurminowski

Utytułowany klub MSK Žilina nie otrzymał licencji na grę w lidze słowackiej - poinformował serwis 90minut.pl. Piłkarzami tej drużyny wciąż są Polacy: Jakub Kiwior i Dawid Kurminowski. Trenerem zajmującej drugie miejsce w tabeli Fortuna Ligi Žiliny jest natomiast Pavol Stano, który w przeszłości występował w m.in. Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce czy Podbeskidziu Bielsko-Biała. Klub od decyzji może odwołać się do 12 czerwca.

 

Głównym powodem nieotrzymania licencji jest postawienie Žiliny w stan likwidacji. Ten rozpoczął się 1 kwietnia - był to efekt niewypłacalności spółki. "Strategia finansowa klubu opiera się na sprzedaży piłkarzy. Budżet na 2020 oparty jest najbliższym letnim i zimowym oknie transferowym. Dziś bardziej niż prawdopodobne jest, że dochody z tego tytułu będą bliskie zeru" – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu słowackiego klubu. 

 

Žilina na koncie ma siedem mistrzostw Słowacji, pięć Superpucharów i jeden puchar. Teraz klub będzie walczył o kolejny tytuł, bo liga naszych południowych sąsiadów wraca już 13 czerwca. 

 

 

W efekcie decyzji właściciela Žiliny, biznesmena Jozefa Antosika, klub opuściło wielu zawodników, m.in. Miroslav Kacer, jedna z największych gwiazd zespołu, którym interesowała się Cracovia. Ostatecznie Kacer podpisał kontrakt z Viktorią Pilzno (tak samo jak jego klubowy kolega Filip Kasa).

 

W związku z brakiem licencji wciąż nie wiadomo jaka będzie przyszłość Kiwiora i Kurminowskiego.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze