Bartman dołączył do beniaminka PlusLigi! Zagra na innej pozycji

Siatkówka
Bartman dołączył do beniaminka PlusLigi! Zagra na innej pozycji
fot. Cyfrasport
Zbigniew Bartman zasilił szeregi Stali Nysa.

Zbigniew Bartman, który poprzedni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów, w sezonie 2020/2021 reprezentować będzie barwy Stali Nysa. Mistrz Europy z 2009 roku występować będzie na pozycji przyjmującego.

Bartman urodził się 4 maja 1987 roku w Warszawie, gdzie również stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W PlusLidze (wtedy jeszcze Polskiej Lidze Siatkówki) zadebiutował w 2003 roku w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. Nowy przyjmujący naszego zespołu sukcesy święcił nie tylko w hali, ale również na plaży. Razem z Michałem Kubiakiem zdobył m.in. srebrny medal mistrzostw świata. 

 

Emocjonalny wpis Heynena. "Reprezentacja Polski silniejsza niż kiedykolwiek!"

 

Zbigniew Bartman ma za sobą również bogatą historię w biało–czerwonych barwach. Do reprezentacji narodowej został powołany w 2007 roku i rozegrał w niej 137 spotkań, zdobywając m.in. złoto mistrzostw Europy w 2009 roku oraz złoto Ligi Światowej w roku 2012 (został także nagrodzony indywidualnie mianem najlepszego atakującego turnieju finałowego Ligi Światowej).

 

 

Poprzedni rok Bartman spędził na pozycji atakującego. W Stali Nysa występować będzie w roli przyjmującego. To właśnie podczas gry na tej pozycji, zawodnik święcił sukcesy, a należą do nich mistrzostwo Turcji z Halkbankiem Ankara, Klubowe Mistrzostwo Świata z Jastrzębskim Węglem czy Puchar Kataru z drużyną Al–Rayyan SC.

CM, stalnysa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie