Fortuna 1 Liga: Miedź uratowała punkt w doliczonym czasie

Piłkarze Wigier Suwałki byli o krok od pokonania Miedzi Legnica.

Wigry Suwałki zremisowały 1:1 z Miedzią Legnica w pierwszym piątkowym meczu Fortuna 1 Ligi. Ekipa z Dolnego Śląska uratowała jeden punkt w doliczonym czasie gry za sprawą trafienia Nemanji Mijuskovicia.

Obie drużyny w tym sezonie walczą o zupełnie inne cele. Ekipa z Dolnego Śląska chce jak najszybciej wrócić do PKO BP Ekstraklasy. Z kolei Wigry - wszystko na to wskazuje - do ostatnich kolejek będą walczyć o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze.

W pierwszej połowie przewagę mieli goście. Częściej utrzymywali się przy piłce, a swoich szans na strzelenie gola szukał między innymi Adam Chrzanowski. Nie udało im się jednak otworzyć wyniku spotkania i do przerwy było 0:0.

W drugiej części gra była bardziej wyrównana. Golkipera Miedzi, Łukasza Załuskę próbował zaskoczyć między innymi Grzegorz Aftyka, ale kapitan ekipy z Legnicy pewnie interweniował. W odpowiedzi z dystansu strzelał Dawid Kort, który w przerwie zmienił Jakuba Łukowskiego, ale tym razem dobrze spisał się bramkarz gospodarzy.

Co nie udało się gościom, wyszło gospodarzom. W 77. minucie gola na 1:0 strzelił Patryk Czułowski. Pomocnik na murawie zameldował się kilka minut wcześniej, zmieniając Joela Huertasa. Sytuacja gości była jeszcze gorsza od 85. minuty, kiedy czerwoną kartkę - po zobaczeniu drugiej żółtej - zobaczył Omar Santana Cabrera.

Mimo gry w dziesiątkę, Miedź zdołała wyrównać. W doliczonym czasie gry Mijusković wykorzystał dośrodkowanie Adriana Purzyckiego i strzelił gola na 1:1. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i w Suwałkach padł remis.

Dla Miedzy był to pierwszy zdobyty punkt po wznowieniu rozgrywek po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Podopieczni Dominika Nowaka najpierw odpadli z Totolotek Pucharu Polski, przegrywając 1:2 z Legią Warszawa. Z kolei w "pierwszej" kolejce Fortuna 1 Ligi musieli uznać wyższość Stali Mielec, która wygrała w Legnicy 2:1. Wigry przegrały natomiast na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką 0:1.

Wigry Suwałki - Miedź Legnica 1:1 (0:0)
Bramki: Czułowski 77' - Mijuskovic 90'

Czerwona kartka: Santana Cabrera 85'