Fortuna 1 Liga: Stal i Puszcza na remis

PGE FKS Stal Mielec i Puszcza Niepołomice podzieliły się punktami w piątkowym meczu Fortuna 1 Ligi. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Stal wydawała się zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ekipa z Mielca walczy o awans do PKO BP Ekstraklasy, a Puszcza zajmuje miejsce w dolnej części tabeli. Podczas pierwszej połowy nie było jednak widać, że obie drużyny dzieli 15 punktów. Zarówno Stal, jak i Puszcza szukały swoich szans do otworzenia wyniku, ale nie udało się to żadnej z drużyn. Bliski był między innymi Grzegorz Tomasiewicz, który trafił w poprzeczkę. Do przerwy było więc 0:0.

Spotkanie na ławce rezerwowych zaczęło dwóch czołowych piłkarzy Stali - Michał Żyro i Bartosz Nowak. Obaj pojawili się na murawie w drugiej części gry i rozruszali grę drużyny prowadzonej przez Dariusza Marca. W 60. minucie było groźnie pod bramką Puszczy. Golkiper drużyny gości wypluł przed siebie piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego, a strzał dobijał Michał Urbańczyk, ale ostatecznie futbolówka nie wpadła do siatki.

W 90. minucie z pola karnego strzelił Nowak, ale ponad bramką. Głową w doliczonym czasie odpowiedział napastnik Puszczy, ale również bez powodzenia. Ostatecznie Stal nie wykorzystała atutu własnego boiska i zaledwie zremisowała z Puszczą. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie Stal wygrała na wyjeździe 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Nowak.

PGE FKS Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 0:0 (0:0)